Rok pre seba, deň 9

5
(2)

Dnešok je rozdvojený na dve aktivity: na jednej strane pokračujeme s oblasťou samonastolených obmedzení malou motivačnou pripomienkou Nikdy to nevzdávaj, na druhej sa ideme postupne pripravovať na 4. týždeň (zmeny a strach z nich) tým, že sa budeme chvíľku zapodievať našimi strachmi. Tento týždeň máme prvý „prípravný“ článok, v budúcom bude ďalší, než potom nabehneme naplno na tému strachov. Dnes začíname článkom o tom, čo je strach a na čo slúži.

Oba články sú určené len pre účastníkov projektu, takže potrebujete byť prihlásení, aby ste ich mohli čítať.

Poprosím vás, hlavne tému strachov berte vážne, pretože strachy majú jednu veľmi nepríjemnú vlastnosť – často sa prezliekajú za niečo úplne iné! Často sa stáva, že zápasíme s nejakým zlozvykom a nedokážeme sa ho zbaviť – len preto, lebo neošetrujeme strach, ktorý k tomuto zlozvyku viedol!

Možno to poznáte z bežného života: existuje skupina ľudí, ktorým hovorím „šarmanťáci“. Prídu, usmejú sa, okúzlia – a vy máte pocit, že tomuto človeku sa v živote jedine darí… Ale pod fasádou šarmanťáka sa najčastejšie skrýva človek, ktorý sa bojí, že by ho ostatní neprijali, keby bol sám sebou! Alebo držka nevymáchaná, ktorá hneď do každého doskakuje, sa nestane ľudsky prijateľnejšou, kým neošetrí strach z toho, že by ho nebodaj prehliadli… Preto sa strachom budeme tak intenzívne venovať!

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Hodnoťte ako prví!

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: