spinace osudu

Život sa nedeje VÁM; život sa deje CEZ VÁS

Ako získať kontrolu nad osudom?

Čo si potrebujeme uvedomiť o vibračnej rezonancii

Čo potrebujeme vedieť o našich emóciách

Naše emócie nie sú spúšťané „externe“
Naše „väzenie“: ako nám nespracované emócie komplikujú život
Potrebujeme si uvedomiť štyri skutočnosti:

  1. Nemôžeš uniknúť z väzenia, pokiaľ netušíš, že v nejakom trčíš.
  2. Samotné vedomosti nestačia.
  3. Stačí už štipka jedu na to, aby ťa zabila.
  4. Aby si to všetko dostal, musíš byť najprv ochotný pustiť to všetko k vode.

Ako sa dostáva realita do nášho príbehu?
Sila emócie

Povaha a typy našich emócií

Fyzická stránka emócií
Vyvažovanie emócií
Emócie nám odhalia naše poslanie v živote
Ako súvisia emócie, myšlienky a správanie
Ako nás naše prostredie dokáže emocionálne „utopiť“
Emócie majú svoju vibráciu: zákon rezonancie
Realita a nerealita emócií
Ako rozpúšťať nepríjemné emócie
Všímame a uvedomujeme si svoje emócie

Náš „spínač osudu“

Robíme si vlastný „spínač osudu“

Ako sa prepínať medzi emóciami

aaa

Vytvárame si pozitívne emocionálne návyky

Regulátory emócií

  1. Regulátor č. 6: Denník našich reakcií
  2. Regulátor č. 7: Každodenná výzva
  3. Regulátor č. 8: Každodenné otázky

Rôzne životné situácie a čo v nich robiť

aaa

Len málo ľudí  žije  taký život, aký by chceli. Väčšina na niečom pracuje, o niečo sa snaží  alebo zápasí, aby sa dostala tam, kde  chcú byť. Niektorí ľudia len prežívajú a ťahajú sa životom od jednej udalosti k druhej. A iným sa aj rozumne darí, ale ešte stále nežijú takým životom, akým by si priali žiť. Možnože mali v živote šťastie, naskočili na ten správny vlak – ale napriek tomu dnes nie sú tam, kde by skutočne chceli byť.

Je zvláštne, ako málo ľuďom dôjde, že život by nemal vyzerať takto  – a že tak vyzerať nemusí! Jednoducho sa zmieria s tým, že lepšie to už nebude, a snažia sa uspokojiť v rámci „vlastných možností“. Už dávno sa  vzdali svojich snov a vôbec si neuvedomujú, že život je niečo, čo možno kontrolovať.

Ale je to tak: Život. Možno. Kontrolovať.

Život totiž nie je niečo, čo len možno kontrolovať – je to čosi, čo kontrolujete aktívne každý deň.

Vraj nie? Tak poďme sa na to pozrieť:

Vezmite si napríklad tento projekt. Ako ste sa sem dostali? Aká súhra okolností vás zaviedla práve sem,  na túto stránku? Donútila vás kliknúť na názov projektu? Prečítať si o ňom? Prihlásiť sa? Investovať peniaze, aby ste sa ho mohli zúčastniť? Nemali ste s tým do činenia nejako aj vy? Nuž – samozrejme… Boli ste to vy, kto si ho vybral, kto si o ňom začal čítať! Ale prečo ste si ho vybrali? Prečo ste o ňom vôbec začali uvažovať a čítať si o ňom? A prečo práve tento?

No preto, lebo na pozadí vašej mysle, možno celkom podvedome, ste mali nejakú myšlienku – a táto sa opierala o nejakú emóciu. Tá myšlienka mohla byť: „Chcem, aby sa môj život zmenil.“ A emócia, ktorá za touto myšlienkou stála a podržala jej chrbát pri vašom rozhodovaní, bola túžba… hlboká, úprimná túžba.

Mnoho ľudí považuje emócie za niečo zlé, nevhodné. Boli sme tak vychovaní; celý život nás niekto upozorňoval, aby sme sa upokojili, aby sme si niečo nepripúšťali k srdcu. Lenže emócie sú pre vaše myšlienky to, čo je zlato pre bankovky. Myšlienka, ktorá sa neopiera o emóciu, je len nezáväzný postreh; len čo ju však opriete o nejakú emóciu, stáva sa z nej tvorivá sila.

A emócia vás doviedla na túto stránku a vybrala pre vás tento projekt. Ste tu kvôli emócii. Máte chuť začať tvoriť.

V tomto projekte dostanete všetky potrebné nástroje na to, aby ste dokázali akoby šťuknutím vypínača prepnúť svoj život do podoby, v ktorej bude životahodnejší. Teraz už zostáva jediná otázka: využijete ho? Budete to, čo sa dozviete, okamžite prenášať do svojho každodenného života – alebo sa obmedzíte na to, že si to prečítate a potom sa presuniete čítať niečo iné, tiež rovnako zaujímavé?

„Je dôležité uvedomiť si jedno: život sa nedeje vám; život sa deje prostredníctvom vás.“ – Neale Donald Walsch
Pretože o tom je každý pohyb vpred: buď čítate a múdro pokyvkávate hlavou a idete ďalej a čakáte, až sa na vás znesie „milosť Božia“ a „osvietenie“, alebo každý jeden nástroj vezmete, začnete využívať a vlastnou praxou sa presuniete z oblasti, kde sa vám život deje, do oblasti, kedy si poviete, ako sa vám má diať!

To neznačí, že odteraz bude všetko ízy-pízy a ľahké a jednoduché. Ale ak do banku vložíte svoje odhodlanie a disciplínu, odrazu sa váš život začne hýbať presne tým smerom, ktorý mu nastavujete – a vy budete schopní tento smer navyše plynule meniť

Máte záujem zúčastniť sa projektu?

Projekt je zatiaľ v štádiu prípravy, ale ak si chcete zabezpečiť, že nepremeškáte jeho štart, dajte mi vedieť. Ja si váš kontakt odložím na neskôr a keď už budem vedieť, kedy projekt spustím, aký dlhý bude a koľko bude stáť, ozvem sa vám s konkrétnymi údajmi.