Život sa nedeje VÁM; život sa deje CEZ VÁS

Ako získať kontrolu nad osudom?

Čo si potrebujeme uvedomiť o vibračnej rezonancii

Čo potrebujeme vedieť o našich emóciách

Naše emócie nie sú spúšťané „externe“
Naše „väzenie“: ako nám nespracované emócie komplikujú život
Potrebujeme si uvedomiť štyri skutočnosti:

  1. Nemôžeš uniknúť z väzenia, pokiaľ netušíš, že v nejakom trčíš.
  2. Samotné vedomosti nestačia.
  3. Stačí už štipka jedu na to, aby ťa zabila.
  4. Aby si to všetko dostal, musíš byť najprv ochotný pustiť to všetko k vode.

Ako sa dostáva realita do nášho príbehu?
Sila emócie

Povaha a typy našich emócií

Fyzická stránka emócií
Vyvažovanie emócií
Emócie nám odhalia naše poslanie v živote
Ako súvisia emócie, myšlienky a správanie
Ako nás naše prostredie dokáže emocionálne „utopiť“
Emócie majú svoju vibráciu: zákon rezonancie
Realita a nerealita emócií
Ako rozpúšťať nepríjemné emócie
Všímame a uvedomujeme si svoje emócie

Náš „spínač osudu“

Robíme si vlastný „spínač osudu“
Drámy si vytvárame očakávaniami
Škála ľudských emócií

Ako sa prepínať medzi emóciami

aaa

Vytvárame si pozitívne emocionálne návyky

Regulátory emócií

  1. Regulátor č. 6: Denník našich reakcií
  2. Regulátor č. 7: Každodenná výzva
  3. Regulátor č. 8: Každodenné otázky

Rôzne životné situácie a čo v nich robiť

aaa

Len málo ľudí  žije  taký život, aký by chceli. Väčšina na niečom pracuje, o niečo sa snaží  alebo zápasí, aby sa dostala tam, kde  chcú byť. Niektorí ľudia len prežívajú a ťahajú sa životom od jednej udalosti k druhej. A iným sa aj rozumne darí, ale ešte stále nežijú takým životom, akým by si priali žiť. Možnože mali v živote šťastie, naskočili na ten správny vlak – ale napriek tomu dnes nie sú tam, kde by skutočne chceli byť.

Je zvláštne, ako málo ľuďom dôjde, že život by nemal vyzerať takto  – a že tak vyzerať nemusí! Jednoducho sa zmieria s tým, že lepšie to už nebude, a snažia sa uspokojiť v rámci „vlastných možností“. Už dávno sa  vzdali svojich snov a vôbec si neuvedomujú, že život je niečo, čo možno kontrolovať.

Ale je to tak: Život. Možno. Kontrolovať.

Život totiž nie je niečo, čo len možno kontrolovať – je to čosi, čo kontrolujete aktívne každý deň.

Vraj nie? Tak poďme sa na to pozrieť:

Vezmite si napríklad tento projekt. Ako ste sa sem dostali? Aká súhra okolností vás zaviedla práve sem,  na túto stránku? Donútila vás kliknúť na názov projektu? Prečítať si o ňom? Prihlásiť sa? Investovať peniaze, aby ste sa ho mohli zúčastniť? Nemali ste s tým do činenia nejako aj vy? Nuž – samozrejme… Boli ste to vy, kto si ho vybral, kto si o ňom začal čítať! Ale prečo ste si ho vybrali? Prečo ste o ňom vôbec začali uvažovať a čítať si o ňom? A prečo práve tento?

No preto, lebo na pozadí vašej mysle, možno celkom podvedome, ste mali nejakú myšlienku – a táto sa opierala o nejakú emóciu. Tá myšlienka mohla byť: „Chcem, aby sa môj život zmenil.“ A emócia, ktorá za touto myšlienkou stála a podržala jej chrbát pri vašom rozhodovaní, bola túžba… hlboká, úprimná túžba.

Mnoho ľudí považuje emócie za niečo zlé, nevhodné. Boli sme tak vychovaní; celý život nás niekto upozorňoval, aby sme sa upokojili, aby sme si niečo nepripúšťali k srdcu. Lenže emócie sú pre vaše myšlienky to, čo je zlato pre bankovky. Myšlienka, ktorá sa neopiera o emóciu, je len nezáväzný postreh; len čo ju však opriete o nejakú emóciu, stáva sa z nej tvorivá sila.

A emócia vás doviedla na túto stránku a vybrala pre vás tento projekt. Ste tu kvôli emócii. Máte chuť začať tvoriť.

V tomto projekte dostanete všetky potrebné nástroje na to, aby ste dokázali akoby šťuknutím vypínača prepnúť svoj život do podoby, v ktorej bude životahodnejší. Teraz už zostáva jediná otázka: využijete ho? Budete to, čo sa dozviete, okamžite prenášať do svojho každodenného života – alebo sa obmedzíte na to, že si to prečítate a potom sa presuniete čítať niečo iné, tiež rovnako zaujímavé?

„Je dôležité uvedomiť si jedno: život sa nedeje vám; život sa deje prostredníctvom vás.“ – Neale Donald Walsch
Pretože o tom je každý pohyb vpred: buď čítate a múdro pokyvkávate hlavou a idete ďalej a čakáte, až sa na vás znesie „milosť Božia“ a „osvietenie“, alebo každý jeden nástroj vezmete, začnete využívať a vlastnou praxou sa presuniete z oblasti, kde sa vám život deje, do oblasti, kedy si poviete, ako sa vám má diať!

To neznačí, že odteraz bude všetko ízy-pízy a ľahké a jednoduché. Ale ak do banku vložíte svoje odhodlanie a disciplínu, odrazu sa váš život začne hýbať presne tým smerom, ktorý mu nastavujete – a vy budete schopní tento smer navyše plynule meniť

Máte záujem zúčastniť sa projektu?

Projekt je zatiaľ v štádiu prípravy, ale ak si chcete zabezpečiť, že nepremeškáte jeho štart, dajte mi vedieť. Ja si váš kontakt odložím na neskôr a keď už budem vedieť, kedy projekt spustím, aký dlhý bude a koľko bude stáť, ozvem sa vám s konkrétnymi údajmi.

%d blogerom sa páči toto: