Povedali o knižkách

Kniha vo mne vyvolávala rôzne emócie, hrdinky na mňa pôsobili úplne opačne. Čítanie bolo všetko možné, len nie oddych. Nechávala som si niekedy časový odstup od čítania, aby sa mi obsah usadil. Pre mňa je to učebnica, ku ktorej sa budem vracať. Dobre sa mi číta v kontexte postupných zdieľaní na FB eprakone. Sú v nich vysvetlené jednotlivé techniky a zámery, ktoré by mi inak ušli a ťažšie by som hľadala ich podstatu. Ďakujem, dobré čítanie.

Tristessa o Divotvorná mechanika zhmotňovaniaPovinne citanie pre kazdeho

Toto je jeden z najlepsich clankov, ake som citala na temu zhmotnovania. Perfektne napisane, to by malo byt povinne citanie pre kazdeho. Och a kolkokrat som sa tam nasla 😅

Pre mňa je séria Elvíra paralelný vesmír.

Séria Elvíra bola iná ako Voľný pád, veľmi osobná. Sú tu dve paralely s mojím životom - hlavná postava Zuza a jej spackaný život a Elvíra.

Ako človek, ktorý stretol v živote niekoho takého, ako Elvíra, žil s ním, a čím dlhšie s ním žil a spoznával ho, tým viac zisťoval, že ho vlastne vôbec nepozná; obdivujem vašu schopnosť pretaviť zjav takého človeka do slov.
Ja sama mám problém, čo i len sčasti charakterizovať človeka, ktorý sa vlastne charakterizovať nedá, pretože jeho správanie nezapadá do žiadnej "škatuľky" a je vysoko nepravdepodobné u človeka s jeho statusom a v jeho veku. Ale aj preto, že sú "veci", ktoré keď pomenujete, akoby strácajú na sile, význame. U vás nie.

V celom texte badať vašu schopnosť pomenovať nepomenovateľné, sprostredkovať nesprostredkovateľné (osobitne téma zo Zálesnej do Bratislavy veľmi rezonovala, je to krásne a výstižne podaná alegória, jedna z tém, ktorú často s mojou Elvírou riešime a ktorej som lepšie porozumela aj vďaka tejto alegórii).

Podobne ako Zuzafristakova, som v "neriešiteľnej" životnej situácii, ubitá ako pes, prišla k "Elvíre" (akurát táto je mužského pohlavia 😉), a tiež ma dotyčný veľmi podobne "učil" a začali sa diať "divy". Mala som zimomriavky, jednak z mne dôverne známych stavov, aké zažívala Zuza, v ktorých som sa veľakrát našla, ale najmä zo situácií a dialógov s Elvírou, takmer úplne identických s tými, aké som zažila aj ja s týmto dotyčným, koľko spoločných myšlienok s ním, najmä Elvíry ale aj Zuzy. Vymenovanie všetkého, čo je až k neuvereniu podobné, by zabralo veľmi veľa miesta, a moja recenzia je už tak dosť dlhá, takže to som vypustila.

Táto séria ovplyvnila aj moje zmýšľanie o dotyčnom a vzťahu s ním, napr. som bola frustrovaná z obrovského vekového rozdielu medzi nami, vďaka ktorému je prakticky nemožné pre nás sa začleniť do spoločnosti. Oči sa mi otvorili až pri Elvírinej vete : stará múdra bosorka musí byť najprv stará. Nuž, za "divy" sa platí, a v tomto prípade vekom. Vždy lepšie, ako dušou😁.

Samozrejme, okrem "ezoteriky v praxi" je to aj hodnotné literárne dielo, napínavé, veľmi dobre vykreslenie prostredia aj psychiky postáv a opäť aj návykovosť, t.j. nemožnosť sa od knihy odtrhnúť, ak sa čo i len trochu dá čítať.

Ten dotyčný človek, ktorého prirovnávam ku Elvíre, je zrakovo postihnutý a veľmi by uvítal formu audiokníh (ja by som sa zase potešila klasickej papierovej). Alebo mu celú sériu jednoducho prečítam, lebo je už veľmi zvedavý😁

Ďakujem Helar, séria Elvíra je majstrovské dielo "praktickej ezoteriky" a som nesmierne rada, že som mala možnosť ju prečítať. Verím, že vaša tvorba bude mať pokračovanie (uskromnila som sa, nemusí mať ani vydavateľa, to pokračovanie stačí 😉).

To teda bola "jízda".

Nič podobné ako Voľný pád som ešte nečítala, a to som veru nečítala málo kníh. Je to veľmi originálny, "čistý", jednoduchý a zároveň účinný štýl písania.

Ezoterika je jedna vec, a prax druhá. Nič nie je lepšie, ako príklad z bežného života, ktorý sa môže stať hocikomu z nás, podaný zaujímavo a zrozumiteľne. Spojenie príjemného s užitočným. Lebo môžem čítať XY kníh o ezoterike, a kľudne si premrhať celý život, ak tomu nebudem dobre rozumieť. Je veľmi vzácne stretnúť v živote praktika, ktorý ezoterike naozaj rozumie, a ešte to vie aj sprostredkovať iným. Je to nedoceniteľná úloha, lebo ezoterika je zväčša úplne niečo iné, ako si ľudia predstavujú, aj keď možno s dobrým úmyslom, ale niekedy nemajú šancu to správne pochopiť.

Knižky boli návykové a nemohla som sa od nich odtrhnúť. Duchovné posolstvá ukryté v príbehoch vo mne doznievali ešte dlhý čas po prečítaní. Takto ja rozlišujem kvalitnú literatúru - že dokáže osloviť a zmeniť vnútro človeka. Verím, že čoskoro budú dostupné aj v papierovej forme, a ak by aj nie, nevadí. Ja som síce zarytý odporca čítania kníh z displeja, ale u vašich knižiek mi to vôbec nevadilo. Vaše knižky majú len jednu chybu - väčšina ľudí na ne jednoducho ešte nedozrela.

Ďakujem a prajem nech sa darí.

Kristína o Voľnom pádeZážitok z knihy bol fantastický.

Práve som dočítala Voľný pád 1, a už som si rovno zakúpila aj zvyšné tri diely. Zážitok z knihy bol fantastický, viete, čítam veľa duchovnej literatúry, ale teória je teória, a prax je prax, a vo vašej knižke je to velmi dobre prakticky podané.

Ľudmila o Voľnom páde a Nezastaneš na polcestePrestávam čítať a začínam sa "učiť"

Rada by som sa s Vami podelila o svoje dojmy z prvých dvoch dielov série Voľný pád. Ďakujem Vám, že ste ich napísali, a Univerzu, že ma k nim nasmeroval. Svojím spôsobom akoby mi pomohli upratať si v hlave rôzne informácie a vedomosti, ktoré už pár rokov (nie zase tak veľa) zbieram, rozoberám, skladám.. a snažím sa ich nejako zapracovať do svojho života, postojov, názorov... Osobne mám ten problém, že všetko pitvám úplne dopodrobna, potom sa v tom občas stratím a neviem, ako z toho celého
von.

Prvá kniha pre mňa prestala byť iba čítaním niekde okolo strany 96, kde som si uvedomila, že prestávam čítať a začínam sa "učiť". Spomínaný "poriadok v hlave" prináša praktické využívanie určitých princípov v bežnom živote v situáciách podobných tým v knihe. Veľa vecí mi akosi zapadlo do seba, v hlave mi to cvaklo a teória sa mení na prax. Veľmi to v tomto období potrebujem, lebo niekedy mávam pocit pripomínajúci názov Baričákovej knihy Minútu pred zbláznením :-). Sekundu pred zbláznením som sa rozhodla konečne si objednať Vaše knihy, po ktorých som už dlhšiu dobu poškuľovala.. a urobila som veľmi dobre.

Píšem, lebo som to sľúbila, ale najmä preto, lebo to tak cítim. Ešte som pod vplyvom poslednej kapitolky Nezastaneš na polceste. Pre mňa veľmi sugestívny opis čohosi, čo živí nepoznajú a iba sa dohadujú.. akoby som tam bola, akoby som to ja sedela v tom člnku a s ľahkosťou trpezlivo, bez zvedavosti čakala, aké to bude prepadnúť sa vodopádom..

Mágia tej chvíle a takéhoto záveru príbehu (nech už je konečný alebo nie) ma fakt dostala.

Aniel k sérii Elvíra, menovite pri Smrť bosorkyPríbeh lieči dušu
Sun ❤❤❤
Táto trilógia je Mega!!!
Príbeh je tak pútavý,že som ho zhltol za deň a pol.
Lieči dušu,osvetľuje temné miesta,pomáha odpúšťať,hojí bolesť a edukuje.
Po prečítaní som nadobudol pocit,že veci sa lepšia ❤
Ďakujem ,že si ❤
Dobrecitanie o Elvíra: Smrť bosorkyOriginálna téma a pútavé spracovanie

Výborne napísané! Originálna téma a pútavé spracovanie. Gratulujem! Prosím, píšte ďalej, dobrého čítania nikdy nie dosť 🙂

Aprielka o Elvíra: Smrť bosorkyNa záver slzy rinuli sa po tvári

Milé dámy, klobúk dole… Citam hltam…oci neviem odtrhnut…na zaver slzy rinuli sa po tvari. Ake to stavy otvaraju sa…
Budem rada papier verzii tejto knihy. Vsetkych 3 dielov mila Elvíra…

Aprielka k Elvíra: Smrť bosorkyDobrá lekcia.

Niekto musi napisat knihu. Elvira da odstavec a veci davaju zmysel.

Veve o Elvíra: Zatmenie srdcaNevymazateľná, zanechala hlbokú stopu

Nevymazatelna, tak by som ju označila, prečítala som ju jedným dychom a zanechala tak hlbokú stopu, že ju chcem čítať znova a znova, prišla mi ako skvelé zhrnutie poznatkov z Roku pre seba

Aprielka o Roku pre sebaStala som lepsou verziou seba.

Za mna opat dakujem za RPS. Stala som lepsou verziou seba. Tak to citim. A zlepsil sa moj postoj najma k muzovi. A doma je pohoda. Takze rysovat postavicku aj zvnutra sa vyplatilo...

nádherné ako tento projekt nevedomky chytá aj môjho muža, ako sa učíme spolu navzájom, ako miesto emotívneho vyvretia odstupujem zo situácii a on tiež, minule poznamenal miesto klasického 😆 čo ti je?.. vidím že cítiš nepokoj

čistia sa mi vzťahy, veci ktoré nešli prehliadať som pustila, bez výčitiek a co ostalo, prijímam tak ako je

Vždy, keď som v živote prechádzala nejakými väčšími lekciami (pocitovo), brala som do ruky Voľný Pád. Z tejto série som pochopila mnoho. Pred mesiacom som ho začala čítať znova a vždy v ňom nájdem odpoveď na to, čo potrebujem.

Bea o Voľnom pádeJe to uzasne dielo!!!!!

Dobre ranko mila Heli,
prave som docitala prvy diel Volny pad 😊 Je to uzasne dielo!!!!! Heli, ty si skvela spisovatelka!!!! Ja milujem knihy a v poslednych rokoch citam vzdelavacie a trasnformacne. Volny pad je inspirujuce dielo plne humoru, skveleho deju, mierneho napätia a s vela mudrostami, s ktorymi nam pripominas co je podstatne v nasom zivote. Ja som velmi VDACNA a stastna, ze si mi prisla do cesty...DAKUJEM!!!!!

Pre mna bola knizka Bud Vola Tvoja totalna pohodicka a nad nicim som sa nezamyslala, vychutnavala si kazdy riadok a usmievala sa na svet, lebo som vedela…

…vedela, ze pribeh ma urcitu paralelu aj s mojim zivotom. Preto ma ani jeho netypicky koniec neznepokojil. Len zamyslel. Zacala som postupne chapat a aj ked este stale neviem co sa bude diat a nasledovat, verim a citim, ze sa mozem spolahnut.

No a aby nebolo tej magie malo, asi pred dvoma dnami som pri meditacii zacula hlas, ktory mi zasepkal “chod si napisat svoj novy pribeh, chod si napisat uplne novy pribeh”. Neustale to opakoval a pritom sa mi ukazalo starodavne atramentove pero s jemnym vtacim pierkom.

Ti ktori knihu precitali, uz myslim vedia, co tento ‘sen’ znamena…

Toto je super kurz, ktorý vás určite posunie nie len jeden krok vpred. Pre všetkých, ktorí chcú vedieť "kto som, čo dokážem a kam sa chcem dostať" v sebapoznaní. 😊

Tanatanicka o Krok vpred a Rok pre sebaProjekt ma neuveriteľne nakopol VPRED

Ďakujem za projekt Krok vpred, ktorý ma rovnako ako Rok pre seba neuveriteľne nakopol VPRED.

Ružka o Elvíre I a IIVeeeelmi suprove citanicko

Tak som uspesne docitala aj druhy diel Elviry a hned mi ostalo lahsie na dusi...lebo po prvej casti som ostala tak povediac emocionalne rozorvana, co bol samozrejme moj sposob vnimania... Zistila som, ze predsa len mam radsej tie happyendy... to len tak naokraj... Inak veeeelmi suprove citanicko az mi bolo nakoniec smutno len z toho, ze uz to nema viac kapitol. Cim viac mi nieco chuti, tym toho chcem viac, anglicania maju jedno slovo morish... Take su vsetky tvoje knizky co som citala >morish<, cim viac citam, tym viac a viac chcem toho pokrmu pre dusu, a neviem sa nasytit. Vsak sa uz velmi tesim aj na treti diel, a netrpezlivo sledujem, kedy sa objavy infoska, ze uz je k mání 😉

Knižka dočítaná, naozaj som od nej nevedela oči odtrhnúť a taktiež nečakaný HAPPY END. Veľmi fascinujúce čítanie, plné humorných situácii a ku koncu toľko napätia, že som ani “nedýchala”.

Aj keď nerozumiem všetkým technikám s energiou, ale je to niečo, nad čím sa človek môže zamyslieť aj v bežnom živote .
Teším sa na ďalšie čítanie.

....při prvním dílu se mi otevřelo téma důvěry a stejné téma na mě kouká i z druhého - v čem si věřím a v čem ne.

Ve druhém díle Elvíry Monštrum se Zuza nevzdává a pere se za svůj život i ve chvílích, kdy má pochybnosti vůči ostatním i sobě samé. Přesto se neuzavře a rozhodne se pomoci svému ex. Taky mě bavilo začlenění Maddy, jako pomocníka a líbilo se mi, že ji tak Zuza dokázala vnímat. Tenhle díl je akčnější a napínavější, ale opět má klidné pasáže s učením ( jsem ráda za připomenutí práce okolo rezonance). Při čtení posledních dvou kapitol, jsem i přes šťastný konec, měla pocit, že něco není v pořádku, což ale vůbec nemusí souviset s hlavní hrdinkou ani s příběhem samotným. Těším se na pokračování, a přeji Heli a tvým příběhům, spoustu nových čtenářů aby se dočkaly i tištěné podoby.

Soňa o Elvíra: MonštrumDej je nesmierne pútavý
Elvirina saga je to najlepsie, co som za poslednu dobu precitala.
Autorka ma dar pera a hlboky vhlad do ludskej duse. To vsetko sa zrkadli v oboch knizkach. Je pre mna fascinujuce sledovat vyvoj postav. Castokrat som sa pristihla pri tom, ako sa od nich ucim. Bavia ma, su tak ludske, silne a ozajstne. Cerpam od nich nezlomnost ducha. A humor.
Dej je nesmierne putavy a patrim k tym citatelom, co cele dni spekulovali nad tym, kto je vrah 😀
Vedela som, ze mam docinenia s inteligentym autorom, ktory iste poschovaval indicie do textu, takze ich bolo uz len treba najst a pospajat. A aj ked sa mi to v tomto dieli nepodarilo, vzdy lepsie byt v radostnom napati ako takmer od zaciatku vediet, kto je vrah.
Neviem sa dockat trojky.
Aniel o Elvíra: MonštrumVYNIKAJÚCE !

VYNIKAJÚCE ! Knižku som prečítal za pol dňa, taký je to pútavý príbeh. Plný dramatického nasadenia, neskutočného napätia a aj prácou na sebe. Autorka v druhom dejstve ešte viac pritvrdila a jej schopnosť upútať čitateľa ešte viac vzrástla. Knižku odporúčam každému a už teraz sa teším na pokračovanie.

Autorka opäť nesklamala! Dej má grády až do poslednej kapitoly. Mne sa najviac páčia pasáže, kde Evíra “učí ” ako zvládať situácie. Svoj osud má ale každý vo vlastných rukách. Kniha vo mne odomkla nový level na zamyslenie, lebo v každom z nás sa skrýva monštrum…

Monštrum ma v závere prekvapilo, zároveň ukázalo Frištákovej neochvejnú nezlomnosť, silu a miestami drzosť ísť cez prekážky čo to dá, aj keď Robo miláčik jej dal predtým zabrať. Napriek rôznym stavom, pochodom v nej dozrieva sila, koncentrácia, jej schopnosť spájať a znova stavať veci zbúrané sa derie na povrch, čo mnohokrát mnohým iným mieša karty, lepšie povedané kašu, ktorá im nie vždy chutí …Elvíra výborný učiteľ a žiačka ? Nijako nezaostáva, ba miestami je otázka, kto má navrch…zápletka, dynamika, práca na sebe, tóning ďalší level a mnoho iných detailov dáva tú správnu príchuť pre Monštrum, na ktorého každej jednej kapitole som si pochutila… Mňam a ďakujem autorke za neskutočnú rýchlosť s akou púšťala do obehu kapitolu za kapitolou. Nech sa obom dielom Elvíry darí u e-čitateľov.

Santiguada o Elvíre I a IIObe knihy sú vynikajúce

Za mna – obe knihy su vynikajuce.
Premyslenostou deja a budovanim pribehu a napatia ich radim k bestsellerom.
Dobra kniha pre mna musi byt inteligentna, mat humor a nieco nove. Elvira to vsetko ma, hojne a spravne nadavkovane.
Navyse, toning robime vsetci, a je skvele vediet ho robit viac vedome.

Vytknut sa da azda len to, ze zatial nie je dostupna v tlacenej verzii. Nie je to totiz jednorazovka, ale pribeh, ku ktoremu sa budem chciet vratit a ktory by som chcela mat vo svojej kniznici.

Aprielka o Elvíre: Zatmenie srdcaTóningové pasáže v Elvíre sú parádne

Tóningové pasáže v Elvíre sú parádne...

Lucie o Elvíre: Zatmenie srdcaPříběh je chytlavý

knihu si chci přečíst znovu, kvůli trkancům, které jsem při čtení cítila. Udělám si z nich zápisky a budu mít pro sebe cvičení, které jsem kvůli rychločtení nedělala. Příběh je chytlavý a taky, jakoby se ve mně něco sytilo po dlouhém hladovění. Taky se mi honí hlavou spoustu otázek i odpovědí, které si potřebuji utřídit.

Dobrecitanie o Elvíre: Zatmenie srdcaPostava Zuzky je mi veľmi sympatická

Práve som dočítala… Vynikajúce! Dej sa splietal a ukazoval rôznymi smermi a nakoniec to rozuzlenie! Postava Zuzky je mi veľmi sympatická a prajem jej aj pokračovanie… 🙂

….kniha se mi moc líbila, kdybych nemusela do práce četla bych jedním dechem….děj má svižný i akční spád, ale zároveň je nenásilně protkaný klidnými místy, ve kterých se předává učení. Samotné postavy se svými člověčinami i s trochou esoteriky, působí jako opravdoví lidé. Elvíra ve mně zanechala dojem moudré ženy, protože své poznání a zkušenosti umí prakticky využít. Její lehký cynismus a ironie působí vtipně, ale taky snesitelně uzemňují. Téma sexu či milostných vsuvek je zlehka naznačeno vhodným popisem, který jim neubírá na přitažlivosti, ba naopak, je tím ponechán prostor, každý si může dle svého gusta domyslet… Příběh se mi líbí a jsem za něj i vděčná……

Hela, ozývam sa s prvým dojmom z Elvíry... a musím uznať, že aj keď som iba na začiatku, dosť ma zaujala a nebyť mojej momentálnej nevyspatosti, asi by som sa od nej ani neodtrhla. Páči sa mi prepojenie krimi zápletky, opisov typického dedinského života s ezoterickým vnímaním.

Juraj o Elvíre: Zatmenie srdcaPríbeh, ktorý ma nenechal v kľude

Táto kniha je Mega. Prečítal som ju na jeden hlt a už teraz sa neviem dočkať pokračovania. Pútavý príbeh, ktorý ma nenechal v kľude, kým som ho nedočítal.🙂

Mamaryba o Roku pre sebaNaberám hrdosť a radosť zo seba

Včera pred spaním som tak trochen rekapitulovala / možno aj tri minúty 🙂 /, čo sa stalo od minulého septembra po tento.
Nič, vlastne všetko po starom. Na vonok nieto viditeľnej zmeny. Mám dve nohy, ruky, rovnakú váhu a ani účes nie je iný, oko mi nechýba.. napriek tomu keď sa stretnem s niekým po dlhšom čase, ľudia vravia, že vyzerám nejako inak. Nuž áno. Mám za sebou rok vnútornej práce. Drobnej, priam mravčej. Míľové čižmy som asi ani nepoužila. A presne o tomto bol celý projekt RPS. O drobných korekciách, o hlbokých rezoch čo na okolie nevidí, o čistení starých rán, o hojení, o radosti z uzdravovacieho procesu a zdieľaní toho, čo na otázku.. Čo nové .. niekomu len tak nepoviete.
Ďakujem Vám, takmer štyridsiatke spolupútnikov za kus Vášho života, čo ste nechali vo forme komentov na stránkach RPS. Ďakujem Ti Hela, že sme mohli byť súčasťou nášho liečenia.
A áno, znie to ako lúčenie, pretože stojím v cieli, vychutnávam, že som došla až sem. Je nádherné uvedomiť si, že čo je správne, ide ľahko a čo je ľahké je správne. Naberám hrdosť a radosť zo seba a nesiem si ju k novému cieľu. Takto o rok, pri jesennej rovnodennosti budem rekapitulovať znova. Cieľ je zmierenie sa zo sebou samou tak, aby moja duša bola celistvá a vyživená.

Alang o Roku pre sebaZ 12% na 86% za rok!

[Na konci projektu] sme mohli vycitit a vyjadrit kde sme boli pred rokom a kde sa nachadzame teraz. Kedze ja mam cisla velmo rada, 12% pred rokom a 86% dnes sa mi ukazalo a som prekvapena tymi 12%, no tak som sa vtedy citila a zaroven velmi hrda na to co som dnes- prijemnejsia, tolerantnejsia, kludnejsia, nezavislejsia a mozgovejsia osoba, ktora sa ovela viac tesi zivotu kazdym dnom. Helar a ostatni priatelia, z hlbky srdca Vam vsetkym dakujem za dodanu podporu a silu a za to, ze ste ‘uz’ mojou sucastou 🙂

Pre mna je RPS zahadou, ze nieco taketo existuje a dokaze pomoct k mojmu rastu kozmonautskou rychlostou- tak to citim, takze vyborna idea a vymakany projekt.
Mojou vyzvou je konanie- viem o tom premyslat aj rozpravat, ale do kononia si netrufam. Potreba verit si naplno a vediet sa na seba v kazdej situacii spolahnut.
A vid, pred rokom by som tu vypisala celu stranku, co vsetko ja by rada… ak toto nie je poriadny vysledok hodny hrdosti a vdacnosti!!!🙂

Rok pre Seba ma naučil, aké rôznorodé môžu byť pohľady na jednu rovnakú vec.
Každý si okolnosti interpretuje po svojom. Vďaka týmto náhľadom k myšlienkových pochodom iných, sa učíme jeden od druhého.
Najviac doteraz profitujem z lekcie “presmerovania pozornosti” . Je len na mne, ako zareagujem. V situáciách, ktoré by ma doteraz vytočili, sa viem už teraz smiať.
Ťažký oriešok bol pre mňa večerník vďačnosti. Niežeby som bola nevďačná, práve naopak. Len som sa musela naučiť pravidelnosti,pretože jediné čo som doteraz robila pravidelne, bola ranná káva 😅
A keď už sme pri tej vďačnosti…ďakujem všetkým spoluúčastníkom tohto projektu, za každý náhľad za pevné múry, ktoré sme si rokmi vystavali, ďakujem Hele, že to tu nie len vedie, ale aj sa sama na projekte podieľa a učí ,…za všetky “Aha” momenty a zistenia, ktoré zmenili pohľad na veci aké sú.

Aj takýmto spôsobom môže človek znovu začať komunikovať s vonkajším svetom. Je zaujímavé “nazerať” do hláv iných ľudí a identifikovať sa v ich konaní. Cvičenia a úlohy od Hely ma donútili zamyslieť sa a konať v rôznych situáciách inak ako som bola doteraz zvyknutá a čuduj sa svete ….svet sa nezrútil . Tolerancia, to je asi to čo ma zatiaľ tento projekt naučil uplatniť v praxi ….je to oslobodzujúci pocit, keď viem, že je v poriadku ak sa veci neudejú podľa môjho predpokladu 🙂

Hankalinka o Roku pre sebaSom nadšená

Mala som vždy problém s tým, že som ľahko zabudla na postupy z motivačných článkov/seminárov alebo som ich nevedela aplikovať do života. Tu dostávam podnety každý deň, aj komenty od “kolegov” a to ma udržuje stále na vlne. Nové a lepšie myslenie sa stalo súčasťou každodennosti, mojej reality. Som nadšená 🙂

Som rada, že som sa zapojila do projektu, lebo niektoré veci mi sedia – mne naviac vyhovujú krátke meditky a podobné cvičenia, karta týždňa, na tú sa vždy teším a podobne.. 🙂 . Meditky na youtube si napr. netrúfam robiť a takto viem, že to je overené od Hely, čiže sa tak nebojím ..🙂 Inak na sebe zatiaľ nepozorujem nejakú veľkú zmenu (ale nejaké určite sú 🙂), ale podľa mňa je skoro na to ešte pozerať. Najväčší problém mám zistiť niečo o sebe.. Napr. Dom na slatinách – super cvičenie, páčilo sa mi, no z mojej odpovede aj tak nie som o nič múdrejšia (ja by som potrebovala asi osobného učiteľa 🙂 ). Veľa postrehov, či návodov z RPS som čítala v iných obmenách už skôr, no vždy som si povedala, že neskôr (či inokedy) začnem ibaže neskôr = nikdy, takže som rada, že ma RPS dokopalo k nejakej aktivite. 🙂 No nemením sa, žeby okolie zíralo, že som iná, na mne to nie je vidieť (ani sama to nevidím, sú to však malilinké zmeny, ktoré vedú k veľkej).. 🙂 Ale jedna veľká vec sa zmenila – nemám už také obavy povedať svoj názor na internete, už sa nebojím, že ma zotriete za to, že je názor napr. iný 🙂

RPS mne ponuka sposob ako na veci, ktore denne za mnou prichadzaju. Alebo, ktore ma stretli niekedy predtym a ja sa o ne niekde, nejakym sposobom stale potkynam…Opat prezivam veci, ktore som davno zatlacila hlboko vo svojom vnutri. Clanky, cvicenia, komentare. Obrusujem si uhol pohladu na svoju minulost, pritomnost, na okolie, na seba. Niekedy lahko, inokedy ma to vobec nepusta, ale dolezite pre mna je ze chcem, skusam, vyuzivam tieto poznatky…
Vazim si a dakujem za ochotu ostatnych zdielat a ucit sa navzajom. Vdaka pani autorka…

Jana o Roku pre sebaProjekt vrele odporúčam!

Môžem potvrdiť, že za ten rok som si uvedomila veľa vecí, na ktoré by som bez riadeného vedenia ani nepomyslela. Stále ma neprestáva baviť čítať Heline články a je jedno či sú staré alebo nové. Sú tak nadčasové, že tak ako sa v čase mení nastavenie mojej mysle, tak sa mení aj moje chápanie informácií v nich. Projekt vrele odporúčam!

Mamaryba o Roku pre sebaOdporúčam!

Až keď som to našla, zistila som, že hľadám práve toto .. prirodzene sa učím nazerať na veci a chápať výsledkom svojich počinov

Dočítané, precestované, pretúlané, veľká vďaka. Našla som si popri príbehu podobenstvá v problémoch, náhľady na možné riešenia. Pripomenulo mi to aj Saganove Atlanstké tajomstvá, hlavne to cestovanie. O pár týžňov dám ďalšie kolo.

Soňa o Povesť vlkaJe to príťažlivá zmes

Zo zaciatku som bola troska mrzuta, vela opisov a neoblubila som si este postavy. Teraz uz chapem, ze to bolo ale potrebne na vykreslenie atmosfery a predstavenie vsetkych postav. Velmi sa mi paci, ako (necakane) sa postavy vyvijaju. Su inteligentne, chcem spoznavat ich zmyslanie. Uz ma bavia, uz mam oblubencov.

Dej sa uplne paradne rozbehol. Zvraty /.../ su brilantne. Aj to, ze aj ked to nema byt historicky roman, je tam podla mna vela vedomosti o existujucich legendach, zvyklostiach, nastrojoch tej doby - co cini pribeh realnym a dobrym.

Este som si vsimla, ze uz vtedy si mala schopnost vidiet viacere aspekty jednej veci a podat ich dalej. Take 'svet je viacstranny', taka mnohovrstevnost ludskej povahy, cely pojem vole, rytierske charakterove crty postav. Je to pritazliva zmes, na prvy pohlad sa zda, ze ide iba o pribeh, ale je tam toho viac.

Som unesena z tvojej knizky ked som mala poslednych 20 stran tak som si strasne moc priala aby sa ten pocet stisicnasobil.

Fantasticke citanie, nadavkovane presne ako pre mna. Bolo tam vsetko a ja som uplne ocarena a strasne ta prosim, pis dalej.

Urobila si zo mna zavislacku, ja som vcera okrem citania original neurobila nic. Nedalo sa prestat citat.

Som na teba taka hrda.

Pis vela a rychlo, kto to ma teraz vydrzat?? 🙂

presne nadavkovane napatie, humor, jednoducho hned ako mi vcera prisla, nez som odisla do prace, mala som zhltnutych 80 stranok 🙂 ..klobuk dole a uz sa tesim na pokracovanie. 🙂

Heli, ďalší čitateľ, ktorý čítanie knihy zvládol jedným dychom.

Tak ako vy ďakujete každému, kto si knihu kúpi, ja ako čitateľ ”Ďakujem” vám za to, že ste ju napísali, a že z nej mám úžasný pocit a cítim sa nejako povznesene, príjemne.

Začala som ju čítať dnes ráno, ani som nevstala z postele, nejako ma neznepokojovalo ani to, že deti sú už od 6.00 aktívne. Ja som sa jednoducho venovala čítaniu a dokonca som dostala aj raňajky do postele. Nikto z rodiny sa ma nesnažil vyrušovať, až pokiaľ som ju nezmákla celú . Kniha je super, páčili sa mi hlavne logické filozofické úvahy, ktoré bežne používate aj vo svojich článkoch, preto ich veľmi rada čítam, sú poučné a zrozumiteľné. Aj som sa pri nej zasmiala, (úvaha : “ako sa vlastne používa žiletka”) aj som si poplakala. Tá kniha má všetko, čo môže obohatiť čitateľa aj v jeho bežnom živote. Len sa musí naučiť to do života zaviesť, čo je mojim najväčším problémom.

Precitala som ju na jednu supu a musim povedat, ze ocenujem “teoriu” podanu cez pribeh. Je to poucne, ale zaroven aj zabavne.

Knihu som prečítala za jeden večer. Mám rada knihy, kde je použitá priama reč a nie je tam veľa opisov. Pri čítaní som sa aj zasmiala aj poučila. Ďakujem.

Sefaranas o Voľnom pádeKniha ma veľmi potešila

Aj ja ďakujem za knihu, a hneď ako dorazila začala som ju čítať, síce na dvakrát – ale celú, skončila som ráno o 4tej. Veľmi pekne napísaná kniha. Asi sa v nej premiesilo všetko, čo tam malo byť – príbeh zasadený do prítomnosti a o našincoch, konečne niečo, čo človek pozná a zažíva každý deň v práci a v živote a dosť reálne, štipka napätia a humoru a samozrejme nechýbala ani zápletka, láska – pekný príbeh, poučný príbeh a dúfam, že každý tam pocítil odkaz autorky, ktorý nám vlastne v príbehu vyrozprávala.

Erika o Voľnom pádeKniha je úplne super

Kniha je úplne super, číta sa perfektne, mne dala strašne veľa, určite píšte ďalej

Taak, knihu som uz aj ja zhltla. Vyslovene. To je typ knihy, kedy clovek prestane vnimat cas a priestor a uplne ho pohlti dej. Mili buduci citatelia, popri citani Volneho padu neodporucam varit, piect a podobne nacasovane aktivity z dovodu vysokeho nebezpecenstva! 🙂

Na knihe sa mi lubi dej, zapletky, styl a vobec cela kniha 🙂 . Som rada ze som rovno kupila aj mamke jeden exemplar, bude sa jej luubit 🙂

No a uz sa tiez neviem dockat pokracovania!

Iskra o Voľnom pádeVeľmi rýchlo sa to hltá

Pri čítaní som narazil na 3 chyby – niektoré z toho sú asi moje 🙂 :
1.) sú tam 2 preklepy (upresním, až budem mať 2x prečítané 🙂)
2.) je príliš krátka, resp.veľmi rýchlo sa to hltá (keď mi veľmi chutí, neviem žuť pomaly, ale trénujem to, keď chcem 🙂 )
3.) ešte nemá napísané pokračovanie, resp. o tom neviem….a toto vnímam ako najväčší nedostatok 🙂 …. už teraz si ale objednávam všetky pokračovania🙂

Prajem tejto knihe, nech si k nej nájde cestu čo najväčší počet čitateľov 🙂

Jana o Voľnom pádeVeľmi príjemne sa číta

Môžem vrelo odporúčiť..veľmi pútavo a zaujímavo prerozprávaný príbeh..zhĺtnete na posedenie..teším sa na pokračovanie 🙂
oddýchnete si pri nej..veľmi príjemne sa číta..z môjho pohľadu veľmi veľmi dobrá kniha 🙂

Ďakujem za knižku. Bolo to strhujúce, zaujímavé a poučné zároveň. V niektorých častiach mi oči len tak blikali a kábliky v hlave sa zapájali. Čítam veľa, prečítam takmer všetko a už som zvládla celkom slušnú knižnicu, ale túto knižku do nej len tak nezaložím. Požičiam ju kamoškám a ešte sa k nej vrátim. Teším sa na pokračovanie.

Dobrý večer Sun/Helar, ďakujem za knihu, aj za podpis a venovanie, vážim si to. Kniha je aj pre mňa nádherná. Má všetko, čo má dobrá kniha mať. Súhlasím so všetkými pochvalnými hodnoteniami, ktoré boli o nej povedané a napísané… 🙂 Je tam pekný a zaujímavý príbeh, napätie, humor, neha, láska, múdrosť, zamyslenie, tajomno, nie sú tam žiadne “hluché miesta”, dej je živý a strhujúci…

Neviem, či si môžem dovoliť vysloviť čo mi tam chýba – ale keď nás k tomu vyzývaš …tak – nechýba to tam, ale ja som romantik, tak trochu peknej prírody, slniečka, stromov, kvietkov… možno sa to tam vôbec nehodí, ospravedlňujem sa za trúfalosť – to len ja som asi tak trochu “postihnutá” lesom. Všade mi chýba. 🙂

Si ostrieľaný spisovateľ a kniha vôbec nevyzerá ako prvotina, je skvelá a rada si kúpim aj druhý diel. 🙂 Ešte raz vďaka.

Skvelá knižka, taká iná než bežná…vôbec sa nedá odložiť, len čítať a čítať, až kým nie je koniec. No dúfam, že koniec len tak rýchlo nebude a čoskoro sa objaví druhý diel. Srdečne ďakujem, pozdravujem a šťastie želám 🙂 .

Dobrý deň, Hela R, kniha dorazila v piatok pred Veľkou nocou a ja som ju zhltla v sobotu namiesto sviatočných príprav jedným dychom. Je napínavá, vtipná, optimistická a plná nádeje (aspoň pre mňa). Už 20 rokov používám ako svoj pracovný jazyk češtinu, takže je možné, že niektoré jemnosti slovenčiny už nechytám, len sa mi občas zdalo, že vety sú poskladané neslovensky, alebo, presnejšie, slovensky by boli poskladané inak. Dám si cez víkend druhé kolo čítania, pre potešenie a lepšie pochopenie a potom knižku požičiam všetkým, ktorým o nej teraz rozprávam.
Veľmi pekne ďakujem, teším sa na pokračovanie, prajem Vám pekné dni a veľa radostí.

Knihy si delím do niekoľkých osobných kategórií:
1. Otvorím, prečítam niekoľko strán..zavriem a zabudnem názov do minúty.
2. Otvorím, prečítam, odložím, vezmem, dočítam..potešia ma..zapamätám si názov a vychutnám si dojem, ktorý vo mne zanechajú.
3. Otvorím, začnem čítať, neviem sa odtrhnúť, nespím, nejem, kým knihu nezhltnem (v prípade, že sú to 500 stranové zväzky, je to tak trochu problém🙂). A dojem, ktorý na mňa kniha spraví mám potrebu rozoberať so všetkými na okolo, lebo mám pocit, akoby som ten príbeh prežila ja sama akoby som bola vtiahnutá do deja…a presne do tejto kategórie zaraďujem Voľný pád..také ľahké čítanie s ťažkými myšlienkami..vrelo odporúčam ľuďom s otvorenou mysľou…neviem sa dočkať, kedy bude pokračovanie(-nia)!!!!

A kedy bude hotové to pokračovanie teda??? 🙂

Dnes som docitala… A idem odznova… Ja vzdy dobru knihu rychlo “zhltnem” a po druhom precitani vacsinou objavim uplne inu knihu. A ked si ju ptecitam s odstupom casu, tak je zade uplne ina. Ale aby som sa ku knihe vratila , musi mi byt srdcumila po prvom preciyani – a to Volny pad urcite je. Dakujeeeem!

Ďakujem za túto knihu, osvetlila, čo som tu na blogu (Eprakone) nepochopila, napríklad ako je to stou energiou, ktorá nasleduje pozornosť..také jednoduché a ja som si to stále nevedela poskladať. Je pekne jednoducho napísaná, mne osobne veľa vysvetlila a teším sa na dvojku. Teraz už si dávam pozor kam smeruje moja pozornosť 🙂

a skutočne sa dobre číta. Nevedela som ju odložiť za dva dni som ju prečítala, hoci sa mám učiť na štátnice. Vždy som si chvíľu na ňu ukradla 🙂 určite odporúčam.

K tejto novele mám špecifický vzťah, lebo som jednou z jej sudičiek. Ešte sa len rodila a už som vedela, že prinesie na svet radosť a prinúti ľudí zamyslieť sa. Vždy som milovala literatúru, ktorá svoju motivačnú podstatu obliekla do slušivých šatičiek príbehu. Prečo nie? Svet miluje príbehy a tento je doslova čarovný. Škoda, že tak skoro skončil… alebo ja som rýchlo čítala?

Zuzka Sliacka o Nezastaneš na polcesteIšlo to jak teplé žemle 🙂

Dvojka precitana, islo to jak teple zemle, k zaveru som ostala trochu urazena, este dobre ze uz mam precitanu aj trojku, inak by to mali Mokosovci u mna riadne nahnute 🙂

Zuzana o Nezastaneš na polcesteNeviem sa dočkať pokračovania!

Kedy bude treti diel? Dost surne ho potrebujem 🙂 Prave som docitala dvojku, velmi sa mi pacila, neviem sa dockat pokracovania

Nezastaneš na polceste som zmastila za dva dni. Keď prvá časť bola výborná, tak toto bola megasuperpecka. Bolo tam všetko…napinák, ciťák, poučenie, bosoráctvo, toltékovia… chýbal iba happyend. K niektorým odstavcom som sa vracala, našla som v nich súvislosti s reálnymi praktikami a postupmi i životné pravdy. Bolo ťažké prerušiť čítanie a knižku odložiť. A pre toto knihy čítame…pre tú závislosť a zážitok z čítania. Sú knižky, ktoré prečítam a zabudnem. Sú také, ktoré prečítam a matne si pamätám dej i postavy. A potom je pár knižiek, ktoré sa vryjú do pamäti. Helar, túto nezabudnem…ďakujem.

Práve som dočítal dvojku. Musel som ju pár hodín rozdýchať. Fantastický príbeh a musím napísať, že sa mi páčil viac ako jednotka. Určite vidieť výrazný posun a zbieranie skúseností pri písaní – inak povedané – už sa teším na Čiernu mágiu . Rovnako ako jednotka, aj dvojka ma nesmierne obohatila a veľa ma naučila. Ďakujem

Zdravím, druhý diel zmastený a dala som to takmer na šupu, keby sa nedonútim ísť o 2 v noci spať…naozaj pekné a poučné myšlienky, ktoré som čítala aj zopár krát, dali sa krásne napasovať na reálny život. Našla som tam jednu logickú chybičku, ale na to akým chytlavým štýlom je kniha napísaná by som si to inokedy možno ani nevšimla…veľmi ma zamrzel koniec, nevedela som po ňom zaspať a celý deň som bola rozčúlená, že to neskončilo inak, mala som z toho veľmi stiesnený pocit…začala som uvažovať čo vlastne ma na tom tak rozčúlilo a skutočne veci nie sú také aké sa zdajú byť na povrchu, ani v realite, a to si ja nie a nie uvedomiť, naivka jedna….takže aj ten záver mal pre mňa svoje ponaučenie, priveľmi lipnem na istote v inom človeku a občas chcem radšej uveriť povrchu, lebo je to jednoduchšie…

Nezastaneš na polceste som nedokázala zhltnúť tak ľahko ako Voľný pád, skôr naopak, k niektorým pasážam som sa musela vracať, znova a znova, aby som ich rozdýchala ‘prijala’ , knižka akoby mi reagovala na moju vlastnú životnú situáciu, v ktorej sa nachádzam,akoby žila so mnou môj príbeh,avšak v okamihu,keď som očakávala,že mi dá najdôležitejšiu odpoveď,tak ma šokovala svojim koncom. Strhujúca, šokujúca, ’osvecujúca’, pútajúca..som vďačná,že som si ju mohla prečítať..a Sun, píš ďalej, prosím, aj pokračovanie Milkineho príbehu by dobre padlo 🙂

Zdravim Helar. 1.diel – Volny pad docitany za necele 2 dni. dychberuce napatie, pribeh a toltecke mudrosti zakomponovane v deji.
je uplne ale uplne skvela .velmi mi pripomina stylom Hackerov snov (Hackeři snů I: Hledači ducha – Andrej Reutov).
uz sa neviem dockat kedy sa pustim do 2ky, ktora ma caka na policke.

a drzim palce pri vydani 3.dielu.

Keď som prečítala Voľný pád, bola som presvedčená, že pokračovanie už iba podlezie vysoko nasadenú latku. Nikdy som nebola taká rada, že sa mýlim, ako v tomto prípade. Dokonca som už postavy nebrala ako postavy, ale ako archetypy, nesnažila som sa niečo si vysvetľovať, iba som prijímala tok informácií v takom stave, aký prichádzal. Kto sa sústredí na príbeh, dostane sa mu zážitku, ktorý sa len tak nestratí. Ale bola by škoda k týmto knihám pristupovať len ako k vyrozprávanej historke. Má ohromnú nadstavbu, z ktorej sa čitateľ naučí viac, ako z niektorých tzv. motivačných kníh. Stačí len vnímať, nechávať cez seba plynúť informácie a sledovať ich účinky. A tie sa dostavia. Som presvedčená, že keď si oba diely po čase znova prečítam, bude to opäť nový, prekvapivý príbeh s prvkami, ktoré predtým nenašli adresáta. O jednej veci som presvedčená, tieto knihy majú účinok v správnych rukách, u “pripravených” čitateľov a ja im prajem, aby ich našli čo najviac. Bolo by fajn, keby mohla trilógia vyjsť u vydavateľa vo veľkom náklade. Nepochybujem, že by sa rozchytala ako teplé rožky.

Mirka o Nezastaneš na polcesteMňa osobne Milkin príbeh posunul ďalej

Nezastaneš na polceste som čítala už druhý krát (chúďa knižka už je celá ošúchaná a ešte bude aj horšia, pretože ju neplánujem len tak ľahko odložiť).

Dvojka je opäť úžasná a napínavá. Výborne napísaná, veľmi sa mi páčili aj dodatočné vysvetlenia k situáciám z jednotky, ktoré by prípadný čitateľ, ktorý sa k jednotke nedostal nemal šajnu. Milkin príbeh v sebe nesie veľa podnetov na zamyslenie. Mňa osobne posunul ďalej a bol pre mňa veľkým prínosom. Všetkým vrelo odporúčam – aj na prečistenie “mozgových závitov”. Milka mi prirástla k srdcu, tak som troška sklamaná, že nebude mať pokračovanie. Ak je to lekcia ako mám prestať očakávať a vnucovať svetu svoju predstavu – tak správa dorazila. Ide sa pozorovať 🙂 Teším sa… aj na trojku, už ju mám objednanú.

Dušan o Nezastaneš na polcesteKeď som čítal, svet naokolo zastal

Konečne sa mi podarilo dočitať tvoju druhu knihu /…/ 🙂 a ešte stale som trochu mimo, ked spominam ako som to čital. Ked som ju čital svet naookolo zastal a ja som sa vnoril do pribehu, až to bolo nezdrave /…/ 🙂 na to, že je to tvoja druha kniha, klobuk dole a už sa neviem dočkať, ked dojdem na svk a vyzdvihnem si dalšiu ? si pamätam, že poslednych dvadsať či kolko stran som dočitaval doma (nie v robote ako zvyčajne čitam po prestavkach 🙂 ) a ked som zavrel knihu sedel som asi 10 minut z vypnutym vnutornym dialogom a užival si ticho 🙂 Dakujem za taky krasny zažitok a dufam že ani ty nezastaneš na polceste a aj my slovaci budeme mať dalšieho castanedu ?

Heli ahoj moja sikovna, chcela som sa ti podakovat za knizku Cierna magia. Mala som ju kupenu a cakala som az ked budem mat dovolenku, akoze specialny cas pre specialnu vec.

Ty brdo, zas si ma dostala. Si moja najoblubenejsia spisovatelka a ze ich po tom svete beha…. 🙂

Uzasne, dych vyrazajuce citanie. Moja zlata, toto kebyze supnes do knihkupectva, tak sa po tom len zaprasi. Si velmi kreativna s uzasnou fantaziou a si vyborny psycholog. Vies pekne citajucemu roztiahnut imaginarne kridla.

Videla som ze pracujes na stvorke. Prosim, prosim, nezabudni na mna. Drzim moc palce.

Adriana o sérii Voľný pádJe to úžasné čítanie

Len Vam chcem povedat;ze som dlho cakala na chvilu kedy knihy precitam a potom som ich schrustla za kazdy den jednu;nevedela som sa od nich odtrhnut a je to uzasne citanie..dufam ze sa coskoro bude dat objednat aj 4-ka a 5-tka.Nehccem si ich nechat ujst.Tie Vase knihy sa daju citat fakt dookola;niekedy som mala problem sa sustredit lebo myslienky mi utekali kade tade (porovnavala som dej s dejom v mojom vlastnom zivote). A velmi rada si Vas citam aj na vasej internetovej stranke. Dufam ze Vam moje riadky aspon trosku dobre padli a ak by sa uz knihy dali objednat tak urcite ma mozte pripisat na zoznam.

Marta o Voľnom pádeVďaka knižke myslím inak!

Ahoj Helar, nedávno som opäť z knižnice vytiahla tvoju prvú knižku a celú ju zhltla na ceste vlakom. Opäť som v nej našla užitočné veci, ktoré by mi mohli pomôcť pri nazeraní na konflikty, ktoré s okolím mám, najmä vďaka svojej výbušnej povahe. Posunula som ju kamoške, keďže si prechádza niečím podobným a prišla som si po druhý diel. Páči sa mi, že sa v knižke na nič nehráš a že je celá písaná ľudským spôsobom.

Okrem pútavého príbehu, sympatických postáv a príjemného čítania odporúčam knihu ľuďom, ktorí si prechádzajú hádavým obdobím s okolím. Nehovorím, že Voľný pád je zaručený recept od psychológa, ale ponúka spôsob ako si rozšíriť obzory pri nazeraní na dianie.

Zuzana o sérii Voľný pádČítala by som rada ďalej a ďalej

Dobry den…knihy su skvele zachvilu dochrumem tretiu Čiernu magia ….čítala by som rada ďalej a ďalej a ďalej….uz teraz vďaka za ďalšiu Vašu knihu…

Napínavý príbeh od začiatku až do konca a veľmi veľa pravdivých citátov, krásna knižka, už držím v ruke druhú časť a nesmierne sa teším na čítanie.

Zuzu o Buď vôľa tvojaJe to silná, veľmi silná kniha

Konečne som sa dostala k tomu prečítať si ,,vôľu tvoju.,…je to unikát …čítala sa mi ťažko ..hodilo ma to vždy spať. niektore pasaže som čítala opakovane a znova a znova …to nie je oddychove čítanie…je to silná velmi silná kniha….prvé tri su skvele -ale táto je nieco velke co iba cítim a neviem opísať…Veľká vďaka Sun

Už týždeň rozmýšľam, ako vyjadrím vďačnosť za túto knihu v mojom živote a teraz mi to došlo: Mám obľúbenú sériu kníh – Malazské knihy Padlých, pri nich mám pocit, že boli napísané pre ľudstvo a každý by si ich mal prečítať. Pri knihe Buď vôľa tvoja som mala pocit, že bola napísaná priamo pre mňa 🙂 Ďakujem, určite si ju prečítam druhý, tretíkrát…. toľkokrát, koľko bude treba 🙂

Alena k sérii Voľný pádNemalo to chybu!

Vsetky diely som precitala jednym dychom, doslova kozmickou rychlostou. Pribehy pre mna fascinujuce a ktore mi po prvy krat dovolili nazriet do sveta Magie, Ezoteriky a Podvedomia. Mala som po cely cas nielen pocit, ze som priamo uprostred deja, ale zaroven som si citanim postupne osvojila rozne uzitocne praktiky pre riesenie aj mojich, zdanlivo neriesitelnych, situacii a konfliktov. Nasla som ich hlbsi vyznam a takto sa mi zacalo zit ovela lahsie.

Malo to vsak jeden problem- po docitani vsetkych styroch dielov tvojich knich, som zahodila kazdu dalsiu rozcitanu knihu do kuta! Boli mi nesmierne nudne, vsedne a zdlhavo napisane az sa mi vlasy jezili ? Chybalo mi v nich “action” a zivot, co v tvojich verziach pribehov len tak ‘ficalo’. Na kratko som sa asi tiez rozplynula a nieco take ako JA a cas neexistovalo.. Neviem teda ako si tpo dokazala, ale NEMALO TO CHYBU!!

Pridaj komentár