Návrat k sebe… cez sny a ich význam

 

aa

© Sun Belangelo a Santiguada Belangelo: Návrat k sebe cez sny a ich význam, Ako správne dekódovať správy nášho podvedomia, 2022

Foto na obálke: Nandhu Kumar cez Pexels

ISBN

 

 

 

nápad: Návrat k sebe – cez sny a ich význam / cez lucídne snívanie / cez šamanské putovanie / cez astrálnu projekciu / cez channeling

SNY

  1. Zahoďte snáre! prečo snáre nefungujú – dať rozbor sna o hadoch s tým, že prvé si všimli zaručene hady a žlté a išli by do snára; o tom, že všetko individuálne a nikto iný nemôže dekódovať správny našej duše
  2. Čo vlastne sú tie sny? o ľudskom vedomí, podvedomí a nevedomí, o fázach spánku
  3. Akú úlohu hrajú sny v našom živote? sny ako portál k podvedomiu a nevedomiu, proces individuácie
  4. Sny ako správy našej duše – dekódovanie
  5. Sny ako nástroj osobného rastu – praktické využitie: rozhodovanie, prenos sna do reality
  6. Od obyčajného sna k lucídnemu snu (ten zvyšok dole)

spracováva sa MM 03/22

 

Technika lucídnej vizualizácie

Táto technika sa využíva na to, vytvoriť si rutiny pre lucídne snívanie počas každodenného života.

Vyberiete si nejaký svoj minulý sen. Zvolíte so bod, v ktorom chcete do tohto sna vstúpiť a začať ho rozohrávať vedome. Prenesiete sa do tohto bodu, vžijete sa do sna všetkými zmyslami a začnete vedome rozohrávať situáciu tak, ako by ste si ju priali mať. Je to niečo ako „tréningový sen“, ktorý vás učí, aké dopady budú mať vaše rozhodnutia.

Alebo ten sen môžete použiť na to, aby ste sa vtelili do nejakého zvieraťa a pozreli si svet jeho očami, jeho zmyslami. Tomu sa hovorí „zmena formy“, shapeshifting.

Ako som povedala – toto skúšate počas dňa. Nie kedy-tedy, ale niekoľkokrát za deň. Budujete si tým lucídne svalstvo. Ak k tomu potom pridáte afirmáciu „dnes v noci sa vedome zobudím v sne a budem vedieť, že snívam“, máte už vytvorenú rutinu, ktorú začne telo zbiehať aj uprostred sna – rozhodovanie sa, čo v danom okamihu urobíte.

Signály v sne

A tým sa dostávame akosi k premosteniu medzi obyčajným snívaním a lucídnym snívaním. Sú naň dve prípravy, ktoré môžete začať už dnes, pretože sa vám hodia aj do vášho obvyklého dekódovania snov:

  1. odhaľovanie signálov snívania
  2. kontrola reality.

A tak, ako pri dekódovaní snov, ktoré robíte v bdelom stave a neskôr ho nájdete ako rutinu už počas sna, tak aj tieto dve veci robíte v bdelom stave a neskôr, ak ich uplatníte v sne, pomôžu vám prebudiť sa do sna a uvedomiť si, že snívate. 🙂

Odhaľovanie signálov, že snívate, je jednoduché. Ráno, keď dekódujete svoje sny, pozrite sa na neobvyklé, nepravdepodobné alebo uletené obrazy, ktoré boli signálom toho, že snívame. Napríklad hovoriaca žirafa – alebo len žirafa ako taká, ak práve nežijete v Afrike alebo ste neboli na návšteve zoo deň predtým. Niektoré takéto signály budú náhodné, vždy iné sen od sna, ale niektoré sa môžu opakovať – a potom sú to naše osobné signály snívania.

A presne takto fungujú aj kontroly reality počas bdelého stavu. Najčastejšia je pozrieť na ruku a rýchlo ju prevrátiť. Ak snívate, mozog nie je schopný vrátiť sa k presne pôvodnému obrazu a tak ruku skreslí – ubehnú vám prsty, je ich viac, v ruke je diera… Kapacita nášho mozgu nedokáže presne reprodukovať realitu pri náhlych zmenách.

Alebo iná taká kontrola reality je pokúsiť sa prstom jednej ruky prejsť cez dlaň druhej. V bdelom stave to nejde, v sne nemáme pevné snové telo a tak sa to podarí.

Dôležité je robiť všetky tieto veci tak ako analýzu sna, teda počas bdenia, keď máte okamih času alebo keď sa potknete o niečo neobvyklé. Keď si toto zavediete, je vysoká šanca, že to mozog bude opakovať aj počas snívania, lebo ste si zaviedli automatizmus a to už je vlastnosť automatizmov – zbiehajú automaticky, bez nášho pričinenia. 🙂

Použité zdroje

  1. Robert A. Johnson. Inner Work. HarperOne 1986

Pekny pondelok vam prajem. Snivalo sa niekomu o havranovi, zeby mi vedel poradit, ci ten sen nieco pre neho znamenal? Vo vsetkych snaroch som nasla, ze havran prinasa smrt, smutok. Ale akosi to nesedi s pocitmi, ktore vo mne sen vyvolal. Bola som naopak stastna, ked som ho videla a o to viac, ked si sadol na moje rameno a tulil sa mi k tvari. Jeho majitelka si ho zavolala spat, ale on sa chcel vratit ku mne.

 

%d blogerom sa páči toto: