Návrat k sebe… cez sny a ich význam

 

aa
© Sun Belangelo a Santiguada Belangelo: Návrat k sebe cez sny a ich význam, Ako správne dekódovať správy nášho podvedomia, 2022Foto na obálke: Nandhu Kumar cez PexelsISBN
 

 

 

nápad: Návrat k sebe – cez sny a ich význam / cez lucídne snívanie / cez šamanské putovanie / cez astrálnu projekciu / cez channeling

SNY

  1. Zahoďte snáre! prečo snáre nefungujú – dať rozbor sna o hadoch s tým, že prvé si všimli zaručene hady a žlté a išli by do snára; o tom, že všetko individuálne a nikto iný nemôže dekódovať správny našej duše
  2. Čo vlastne sú tie sny? o ľudskom vedomí, podvedomí a nevedomí, o fázach spánku
  3. Akú úlohu hrajú sny v našom živote? sny ako portál k podvedomiu a nevedomiu, proces individuácie
  4. Sny ako správy našej duše – dekódovanie
  5. Sny ako nástroj osobného rastu – praktické využitie: rozhodovanie, prenos sna do reality
  6. Od obyčajného sna k lucídnemu snu (ten zvyšok dole)

spracováva sa MM 03/22

 

Technika lucídnej vizualizácie

Táto technika sa využíva na to, vytvoriť si rutiny pre lucídne snívanie počas každodenného života.

Vyberiete si nejaký svoj minulý sen. Zvolíte so bod, v ktorom chcete do tohto sna vstúpiť a začať ho rozohrávať vedome. Prenesiete sa do tohto bodu, vžijete sa do sna všetkými zmyslami a začnete vedome rozohrávať situáciu tak, ako by ste si ju priali mať. Je to niečo ako „tréningový sen“, ktorý vás učí, aké dopady budú mať vaše rozhodnutia.

Alebo ten sen môžete použiť na to, aby ste sa vtelili do nejakého zvieraťa a pozreli si svet jeho očami, jeho zmyslami. Tomu sa hovorí „zmena formy“, shapeshifting.

Ako som povedala – toto skúšate počas dňa. Nie kedy-tedy, ale niekoľkokrát za deň. Budujete si tým lucídne svalstvo. Ak k tomu potom pridáte afirmáciu „dnes v noci sa vedome zobudím v sne a budem vedieť, že snívam“, máte už vytvorenú rutinu, ktorú začne telo zbiehať aj uprostred sna – rozhodovanie sa, čo v danom okamihu urobíte.

Signály v sne

A tým sa dostávame akosi k premosteniu medzi obyčajným snívaním a lucídnym snívaním. Sú naň dve prípravy, ktoré môžete začať už dnes, pretože sa vám hodia aj do vášho obvyklého dekódovania snov:

  1. odhaľovanie signálov snívania
  2. kontrola reality.

A tak, ako pri dekódovaní snov, ktoré robíte v bdelom stave a neskôr ho nájdete ako rutinu už počas sna, tak aj tieto dve veci robíte v bdelom stave a neskôr, ak ich uplatníte v sne, pomôžu vám prebudiť sa do sna a uvedomiť si, že snívate. 🙂

Odhaľovanie signálov, že snívate, je jednoduché. Ráno, keď dekódujete svoje sny, pozrite sa na neobvyklé, nepravdepodobné alebo uletené obrazy, ktoré boli signálom toho, že snívame. Napríklad hovoriaca žirafa – alebo len žirafa ako taká, ak práve nežijete v Afrike alebo ste neboli na návšteve zoo deň predtým. Niektoré takéto signály budú náhodné, vždy iné sen od sna, ale niektoré sa môžu opakovať – a potom sú to naše osobné signály snívania.

A presne takto fungujú aj kontroly reality počas bdelého stavu. Najčastejšia je pozrieť na ruku a rýchlo ju prevrátiť. Ak snívate, mozog nie je schopný vrátiť sa k presne pôvodnému obrazu a tak ruku skreslí – ubehnú vám prsty, je ich viac, v ruke je diera… Kapacita nášho mozgu nedokáže presne reprodukovať realitu pri náhlych zmenách.

Alebo iná taká kontrola reality je pokúsiť sa prstom jednej ruky prejsť cez dlaň druhej. V bdelom stave to nejde, v sne nemáme pevné snové telo a tak sa to podarí.

Dôležité je robiť všetky tieto veci tak ako analýzu sna, teda počas bdenia, keď máte okamih času alebo keď sa potknete o niečo neobvyklé. Keď si toto zavediete, je vysoká šanca, že to mozog bude opakovať aj počas snívania, lebo ste si zaviedli automatizmus a to už je vlastnosť automatizmov – zbiehajú automaticky, bez nášho pričinenia. 🙂

Použité zdroje

  1. Robert A. Johnson. Inner Work. HarperOne 1986

Pekny pondelok vam prajem. Snivalo sa niekomu o havranovi, zeby mi vedel poradit, ci ten sen nieco pre neho znamenal? Vo vsetkych snaroch som nasla, ze havran prinasa smrt, smutok. Ale akosi to nesedi s pocitmi, ktore vo mne sen vyvolal. Bola som naopak stastna, ked som ho videla a o to viac, ked si sadol na moje rameno a tulil sa mi k tvari. Jeho majitelka si ho zavolala spat, ale on sa chcel vratit ku mne.


Ahojte snívalo sa mi z otcom ,zomrel pred 19 timi rokmi .V sne sme kráčali po troskách, ruinách domov ,bola vojna a strašne som sa bála, držal ma za ruku a vravel neboj sa ,viedol ma cez to ,zobudil ma ten hrozný strach ,čo myslíte? Myslím že ma čaká niečo veľmi zle??


Ahojte všetci, dnes v noci sa mi sníval divný sen. Možno mi dáte nejaké vhľady. Neviem či si ho už dobre pamätám, ale bol zhruba takýto:
Neviem čo tomu predchádzalo, asi sme upratovali nejaký dom, stodolu, humno, neviem presne, ale zavolala si ma moja mamina, že jej mamina ( moja starká), ktorá je už cca 20 rokov mŕtva, mi nechala nejaký darček. Na lístku bolo napísané niečo v znení “ Toto je pre teba z lásky“. Bolo to veľké čierne vrece. Keď som ho roztrhla, vyleteli z neho svätojánske mušky, ale bolo ich riadne veľa. Bola som z nich nadšená. Krásne ich bolo vidno, lebo už bola tma. Zrazu sa okolo mňa objavilo mnoho veci, ktoré na prvý pohľad nemali žiadnu funkciu, ale keď som ich chytila do rúk, ako keby ožili. Zaskočili ma hlavne malé krokodíly, ktoré poslúchali iba mňa a boli v klietke. Nejaké drevené náčinie, či knihy. Ďalej tam bolo plastové bábätko, ktoré v mojich rukách ožilo, a ešte veľmi veľa veci, žiaľ si ich už neviem vybavit. Všetci z rodiny sa chodili na tie veci pozerať. Niečo mi hovorilo, že toto nie je dobre. Na druhý deň, prišiel za mnou nejaký človek oblečený do habitu, v ruke mal špendlik a nejakú zmluvu. Chcel, aby som špendlik použila, ale už neviem na čo, myslím pichnúť do niečoho, alebo ublížit sebe. Moja otázka na neho ale bola, či je to všetko čo som dostala satanisticke? Snažil sa má presvedčiť, že tieto veci mi veľmi uľahčia život, a viem nimi vyriešiť svoje osobné problémy. Veď chce zato iba podpis. Myslím, že v Tom sne som tie veci odmietla a všetky zmizli. Len nerozumiem tomu, starká bola silne veriaca, prečo sa mi to spojilo s niečím takým. Ďakujem veľmi pekne za akýkoľvek pohľad. Prajem vám všetkým pekný deň.

***

Pekný večer.
Chcela by som sa opýtať na sen, ktorý som dnes mala a nemôžem naň prestať myslieť. Snívalo sa mi že som bola na začiatku dúhy a dotkla sa jej. Bolo to niekde v horách a bolo to magické. Ešte teraz cítim tú neopísateľnú energiu. Hneď po zobudení som si našla fotku dúhy od kamaráta s prianím krásneho rána a ďalšiu som videla po pár hodinách. Viem, že dúha znamená niečo dobré, ale neviem si to spojiť dokopy. Preto som sa obrátila na Vás milá skupinka, či by ste mi vedeli pomôcť. Ďakujem

*****

aa

Možno iná štruktúra: Začať každú kapitolu nejakým snom a na ňom si ukázať princípy rozboru, ako so snom pracovať + trošku teórie

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: