Bastard

32 Cesta smrti

()

Po odchode Oymisa a jeho družiny sa pribrali Rečania stavať nový dom pre Svetku. Štyria chlapi sa vydali do lesa narúbať zopár mladých bučkov, nie hrubších než mužská ruka. Vzali so sebou aj menších chlapcov, aby zo zoťatých stromov hneď lúpali kôru. Lúpanie kôry bolo náročné na čas i na silu; chlapci sa pritom zoceľovali a privykali si na tvrdú mužskú robotu.

Kým sa starší chlapci bavili s kôrou, vyslal Ondo menších chlapcov do lesa na vŕbové prútie. Čoskoro počul ich výskot z malej zátoky povyše dediny. Prútie sa používalo na vypletanie stien a aby ho bolo dosť na jeden domec, mali chlapci pár dní o prácu postarané.

Skrot a traja iní chlapi začali hĺbiť v zemi jamu. Táto jama tvorila základ obytného priestoru chatrče. Po jej obvode neskôr zatlčú koly, vypletú ich do výšky muža prútím a prikryjú vysokou sedlovou strechou z rákosných snopkov. Potom vymažú steny a hrebeň strechy mazanicou, nasadia do drevenej zárubne dvere a domec bude hotový.

Niektoré články sú prístupné len pre registrovaných členov. Ak máte daný produkt zakúpený, prihláste sa. Pre neregistrovaných členov sú voľne prístupné články označené ako „blog“ alebo „info“.

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: