Cvičenia

Čo potrebuješ veriť?

()

Čo potrebuješ veriť, aby si mal ten život, aký si praješ?

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

9 názorov na “Čo potrebuješ veriť?”

  1. Načo potrebuješ „veriť v budúcnosť“? Myslíš, že ak nebudeš veriť, že žiadna budúcnosť nebude?

   Môžu kroky nemať zmysel, keď naň nebudeš veriť? Potom, dočerta, prečo ich podnikáš?

   Môže mať najbližšia chvíľa aj najhoršiu možnosť pre teba, ak si uvedomíš, že tá možnosť, ktorú práve v danej chvíli vidíš, je jediná, ktorú si pripravená vidieť?

   Šla si na veľmi abstraktnú úroveň, kedy môžeš povedať čokoľvek, znie to ako dobrý nápad, ale neumožňuje ti to urobiť vôbec nič. Alebo dnes nedokážeš „veriť“?

   Skús to inak: vži sa do toho, kto už taký život má, a skús na seba prevziať jeho prístupy a presvedčenia. Ktoré sú také, čo on má a ty dnes nie? Takto sa aspoň dozvieš, čo potrebuješ na sebe upraviť, aby si sa vibračne viac vyladila na to, čo chceš dosiahnuť.

   A nehovor, že „veriť“! Keď budeš veriť, že zajtra miesto Slnka vyjde Mesiac, čo to zmení na tom, že zasa vyjde len to Slnko? Nič… Viera je presne to – ovplyvňuje len tvoj vnútorný svet a interpretácie, ale nie vonkajšie okolnosti. 🙂

   Čo ovplyvňuje tvoje vonkajšie okolnosti? Tvoje konanie. A čoho produktom je tvoje konanie? Tvojich presvedčení a emocionálneho nasadenia. A čoho produktom je tvoje emocionálne nasadenie a presvedčenia? Výsledkom toho, čo si dnes myslíš. Ak sa dnes nezvratne rozhodneš, že život bude ružový, budeš sa o to konaním pokúšať tak dlho, až to nastane – alebo si kúpiš vedro ružovej farby a začneš všetko natierať na ružovo. 🙂 Tak či onak; besná bosorácka vôľa to dosiahne. 🙂

 1. v čo mám uveriť?
  budúcnosť mi naháňa hrôzu a preto môj dnešok nie je úplne mega ale len prežiteľný.
  Je toľko možností a napriek tomu som tu, v práci, klepem do PC a verím v zajtrajšok ktorý bude, či už budem veriť v to či v ono.. aký bude.. tu je rozdiel, či stále nechytám?
  Chcem vidieť všetky možnosti, nie len tú, ktorú pustí hlava. Tak v čo mám veriť aby to cez filter prešlo do vedomia? ako si to mám povedať? ako mám obísť mysliteľa?
  Nepoznám nikoho, kto má život, ktorý by som chcela. Poznám málo ľudí, lebo sa o nich nezaujímam. Viem prt ako kto žije a ešte menej ako sa dostal tam kde je.
  Hela stále ma navádzaš a ukazuješ, aké sú moje presvedčenia ustrihnuté a definované a takto a hotovo.. a v tom stále neviem nájsť ten uzol, asi som blízko a tým, že ti brnknem, sa mi dostane vlnobitia.. tak ešte… čo mám hľadať??
  z inej strany.. ako sa mám pýtať, keď neviem čo chcem

  1. To značí, že dnes neveríš, že to dokážeš. A vieš čo? Buď vôľa tvoja… Nastavila si sa na zlyhanie.

   Ale vezmime si to ako energetický reťazec. Neveríš si a preto dnes nedosahuješ. Čoho produktom je tento výsledok? Produktom tvojho konania istým spôsobom. A čoho produktom je tvoje konanie istým spôsobom? Tvojho vnútorného nastavenia. A čoho produktom je tvoje vnútorné nastavenie? Produktom toho, čo si práve myslíš – o sebe a svojom vplyve na svet.

   Takže otázka: čo by si hovoril niekto, kto nie je obmedzovaný tvojou nízkou sebadôverou? 🙂 Aké presvedčenia by o sebe mal?

   Idem predpokladať: presvedčenia, že jeho konanie mení veci. Čiže čo potrebuješ? Potrebuješ začať robiť drobnosti, pri ktorých sa budú meniť veci (aby si videla svoj vplyv) a potrebuješ sa takto naučiť, že aj ty dokážeš meniť a ovplyvňovať.

   A súčasne si to potrebuješ začať vnútorne komentovať. Za každú prkotinku, čo sa ti podarila, sa pochváliť… Precítiť vďačnosť za to, že to vyšlo.

   Chvíľku to potrvá, ale tvoj „veriaci si“ sval začne rásť. Zistíš to tak, že si budeš trúfať na viac a viac a tvoj strach z budúcnosti sa bude zmenšovať.

   A teraz k tomu strachu. Kedy máme strach? Keď máme pocit, že nedokážeme uhrať všetky možné vývoje, že môžu nastať aj situácie, ktoré sa nám nebudú páčiť… Ako sa ho zbaviť? Tým, že si dokážeš, aký zbytočný je. Strach robí jedno: vykreslí nám hrôzu a odradí nás od konania, takže sa nikdy nedozvieme, že by sme to boli možno aj dali… Takže protiliek? Konať. Ak máš vnútorný stres a tlak z tejto témy, choď okamžite na kapitolu o drobných krokoch. Nepotrebuješ v tejto chvíli vedieť nič iné- proste si ju pozri a začni sa podľa nej správať. Ale konaj. Za každú cenu. A ak urobíš pár priekakov? No a? Aspoň sa naučíš, že sa dajú prežiť. A získaš novú zručnosť zvanú „naprávanie chýb“. 🙂

   A teraz, že nevieš, čo chceš… Chceš byť predsa šťastná. Lenže… techniky, akými sa obvykle pokúšame o šťastie, sú totálne nefunkčné a majú nás udržať v „snažení sa o šťastie“, nie v „dosiahnutí šťastia“ (lebo keby sme boli šťastní, nemá nám kto čo ponúkať a predávať 😉 ). Dala si mi chrobáka do hlavy – idem si urobiť rozpis na kurz „7 dní šťastia“ 🙂 . Mám na čom pracovať.

   A späť k tvojej otázke: práve frčí cvičenie 9. Ešte som tam nevidela tvoje odpovede… 🙂 Dokelu, prečo myslíte, že som tam tie cvičenia dávala? Aby ste mi písali, že neviete, čo chcete? 😛 Tie cviká majú poslúžiť ako nástroj na to, aby ste to zistili… Len to by chcelo… no, čo asi tak? 😛 Konať.

  1. 🙂 CMUK… Vieš, že aj ja teba? Pri všetkom tom oháňaní sa slovíčkom „konať“ som konečne zdvihla zadok a vytvorila si konto na Zoome a idem sa naučiť s tým sasafrasom robiť, aby sme sa mohli aj pozhovárať a pomojkať, keď bude mať niekto prepad nálady. Ďakujem ti, že si ma nakopla; bolo treba. 🙂

 2. Ja ho taký žijem 😉👌.
  (to uvedomenie prišlo vďaka Helke, ktorá mi ukázala cestu prijatia samej seba a od toho sa odvíjali veci ostatné)
  Niekedy prídu nachvíľu do cesty situácie kedy spochybním, ale pomocou vďaky sa vrátim späť.☘️

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: