Cvičenia

Čo vás rozčuľuje?

()

Kým sa nenaučíš čeliť svojim vlastným tieňom, budeš ich aj naďalej vídať v iných, pretože svet „tam vonku“ je len odrazom sveta v tvojom vnútri.

A s takýmto nastavením teraz nahlas sami pred sebou povedzte: čo na svete a iných ľuďoch vás rozčuľuje?

Vezmite papier a zapíšte si to. Ku každému si  zapíšte aj, prečo vás to rozčuľuje. Pripomeňme si – podráždene reagujeme na veci, ktoré vnímame ako naše ohrozenie, alebo si ich sami zakazujeme.

Aké ohrozenie, aký zákaz sa skrýva za tým, čo nás dnes rozčuľuje?

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

5 názorov na “Čo vás rozčuľuje?”

 1. úplne najviac ma rozčuľuje lenivosť iných – lebo si ju zakazujem a pritom ju milujem! Lenže plytvanie drahocenným časom /nemyslím tým relax/ je nenahraditeľná strata.
  rozčuľuje ma keď nestíham – keď veci nejdú ľahko a plynulo, lebo chcem naraz stihnúť moc – lebo som nevstala o hodinu skôr aby som to stihla lepšie – vtedy viem zúriť na seba do bledomodra.. a sem tam si to odpyká aj okolie
  a potom tie NEFUNKČNÉ PRAVIDLÁ – prečo!? prečo takto zbytočne

 2. U mňa je to s tou lenivosťou veľmi podobné, pridávam k tomu puntičkárstvo, poriadkumilovnosť a veľmi ma rozčuľuje, kedže trávime s mužom teraz oveľa viac času jeho pekne povedané 🙂 „nenajedenosť“ nezdravých jedál, čím viac si to všímam,tým je to horšie i keď sa pokúšam to zmeniť, ale nie vždy sa mi to darí, či skôr nedarí. Pri prvých troch prípadoch je to vec, ktorej opak si veľmi nedovolím, ale pri tej poslednej je to úplne iné, nemám potrebu si nedovoliť sa nezdravo stravovať, ale preferujem skôr zdravší životný štýl. Pravdepodobne je potrebné ísť viac do hĺbky.
  Pri opätovnom prečítaní tohto cvičenia som zistila, že pri prvých troch prípadoch ide o vec zakazovania si, ale v poslednom ide o ohrozenie. Rada by som, aby sa zdravo stravoval, cvičil…a prečo? Lebo sa stará finančne o rodinu, je galantný a kopec iných vecí a neviem si predstaviť čo by bolo, keby… Tak asi preto z mojej strany to TERORIZOVANIE ohľadom zdravia.

 3. Dnes som to dotiahla do dokonalosti 😆, rozculilo na moje rozculenie

  Inak je to štandardne… demonštrácia moci v prípade kde chýba prirodzená autorita.. na toto zatiaľ nemám spôsob

  A ľahkovážny prístup k svojmu zdraviu i iných, kde jednoducho nevysvetlis

 4. Nechci nést odpovědnost za to co dělají ostatní, ale jsou chvíle, kdy mě rozčiluje, když nejednají podle mé představy. To je opičárna, cirkus Fric Opic 🙈🙉🙊.Tak se stávám tvůrcem toho co nechci – beru odpovědnost za jejich věci na sebe. V takovém případě a ve vzácných chvílích uvědomění, můžu vnímat vnitřní monolog kontrolora, nebo přísného soudce. Ale proč to dělám ? Fajn je, že už to dokážu vidět. Nevím, jestli je za tím netrpělivost, tvrdohlavost, puntičkářství, nebo jsem takový nadutec, fakt nevím. Tohle ještě nemám prozkoumané, ale napadlo mě, že to můžou být egoušské výtvory z doby dětství, přetrvávající dodnes.
  Objednala jsem knihu Lise Bourbeau na téma pěti základních zranění (odmítnutí, opuštění, ponížení, zrada, křivda), abychom je necítili, stvoříme si ochranné masky (únik, závislost, masochismus, kontrolor, nepoddajnost/přísnost). Zaujalo mě, že se v knize zabývá i tím, jak typy převládajících zranění ovlivňují fyzický vzhled, v druhém díle učí, jak se z toho dostat.

  😉Příjemnější i jednodušší je zabývat se tím, když cítím k někomu silnou přitažlivost, vím, že je za tím schovaná nějaká vlastnost, kterou mám oživit v sobě. Nebo, když cítím obdiv k člověku za něco co udělal. Když se mi podaří tu vlastnost oživit u sebe, či tu věc zvládnu taky udělat, přitažlivost zmizí, je fuč.

 5. dnes som valcovala kolegu, ked ma zacal poucovat, ako to predsa len musim ja urobit..v tychto casoch sa chaos stupnuje, kazdy sponuje kde sa da, ziada nezmyselnosti, len aby to mal za 5 min…citim to velmi ako nepohodlie, aj ked robim z domu. A potom moj tiger vyskoci a zacne robit slovny poriadok. Lenze obavam sa, ze keby sedel kolega pri mne, tak ho aj vysticujem…tak veru dnes to mam tak.

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: