Cvičenia

Cvičenie: Ako nájsť a zvýšiť svoju spokojnosť

()

Čím jasnejšie máme v tom, čo náš život napĺňa zmyslom, a čím viac sú naše emócie a presvedčenia v súlade s tým, tým jednoduchšie a pravdepodobnejšie začneme do života priťahovať to, po čom túžime, pretože sa dostaneme do bodu vibračného vyladenia a keďže tam žijeme, priťahujeme non-stop.

Tu je návod, ako nájsť to miesto, prevzatý z kurzu Effortless Success s Jackom Canfieldom.

Zakaždým, keď sa cítite dezorientovane alebo máte pocit, že idete proti vetru či neviete, či sa rozhodujete správne, vyskúšajte nasledovné:

  1. Napíšte na papier dve vaše osobnostné črty, ktoré si na vás ostatní najviac vážia (napr. nadšenie, schopnosť strhnúť, kreativita, humor).
  2. Popíšte, akým spôsobom sa vám najpríjemnejšie tieto vlastnosti uplatňujú – spievaním, konštruovaním vecí, učením a pod.
  3. Vykreslite si v duchu svoj perfektný svet. Predstavujte si hlavne to, ako sa ľudia vo vašom okolí a vám blízki k sebe správajú a čo robia a ako by ste sa cítili, keby ste v takomto svete žili. Potom napíšte vetu v prítomnom čase, v ktorej opisujete tento svoj dokonalý svet – ako vyzerá, ako sa cíti, ako znie, ako vonia, ako chutná.
  4. Popremýšľajte nad všetkým, čo ste zachytili v prvých troch krokoch, ako by ste to premietli do svojho životného naplnenia. Ak by ste mali nakresliť, vyfotografovať či vyformovať svoj zmysel života, ako by vyzeral?

Opakujte tento proces, kým nedosiahnete jasno v tom, kto ste a kam idete. Potom si môžete svoju jasnú predstavu zapísať alebo vytvoriť si z nej vision board (miesto písania lepiť obrázky s tým, čo tam chcete mať) a vyvesiť si výsledok na miesto, kde ho budete denne vidieť. Pomôže vám to všetko, čo pred vás život postaví, robiť tak, aby to bolo v súlade s vaším zmyslom života a cítilo sa to ako presne tá vec, ktorú teraz máte chuť robiť. 🙂

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

2 názory na “Cvičenie: Ako nájsť a zvýšiť svoju spokojnosť”

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: