Úvahy

Najúžasnejšia osoba na svete

()

Dostala som novú noticku od Univerza a tá ma donútila zamyslieť sa… Perfektne popisuje totiž ľudskú mentalitu.

Takže ju dávam k lepšiemu a sami povedzte, čo si z toho vyberáte:

Čo keby najúžasnejšia osoba na svete nevedela, že je najúžasnejšou osobou na svete, kvôli pár sebaspochybneniam, pár obavám alebo občasnému pocitu nepatričnosti. Alebo preto, že si akosi myslia, že sláva, bohatstvo alebo popularita zavážia. Alebo jednoducho len preto, že si neuvedomujú dopad, aký majú na iných.

Bola by to škoda, nie? Skutočný výsmech. A, samozrejme, keby sme im to povedali, nič tým nedosiahneme, pretože by nám neuverili. Nikdy. Boli by príliš skromní na to, aby to akceptovali. Príliš naivní na to, aby to videli. A, nuž… príliš úžasní na to, aby si mysleli, že to zaváži.

Pripomína mi to moju niekdajšiu lekciu. Stále som v sebe neobjavovala istú vlastnosť, hoci anjeli mi tvrdili, že som stelesnením tejto vlastnosti. A potom som raz v ktorejsi taoistickej knižke objavila vysvetlenie, že keď niečoho máme hodne, považujeme to za „normál“ a myslíme si, že toho nemáme dosť. Jednoducho preto, že naša vnútorná latka je vyššie a napr. „múdry“ meriame metrom „múdrejší od nás“… 🙂 Ako som čítala noticku, nejako sa to znova rozrezonovalo. 🙂

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

1 názor na “Najúžasnejšia osoba na svete”

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: