Úvahy

Prostredie, ktoré si okolo seba vytvárame

()

„… je to poznanie, že posilnenie rozdielností robí každého z vás skutočne unikátnym, ktoré v skutočnosti vytvorí jednotu vo vašej civilizácii a tá vás potom urobí vibračne kompatibilnejšími s vytváraním jednoty s inými civilizáciami. Nie je to o tom, byť homogénny… Je to o cenení si rozdielov medzi vami, pretože tie predstavujú autentickú verziu toho, kto ste ako odraz Večnosti.“ — Bashar cez Darryla Anku

Citát je z odpovede na otázku, aké potrebujú byť ľudstvo, aby sa s nami začali kontaktovať iné civilizácie.

Obsahuje jedno hlboké poznanie – ak sám sebe umožňujem byť autentickým (teda neporovnávam a neposudzujem  sa a neriadim sa predstavami iných o tom, aký by som mal byť), mám väčší sklon umožniť to aj ostatným… a potom môže prísť civilizácia Mysliacich Varených Špagiet a ja sa zachovám s plnou vážnosťou voči ich inakosti a nezačnem uvažovať, ako ich dostať a prípadne zjesť.

Čiže kým ľudia nezačnú akceptovať (alebo aspoň tolerovať) iných ľudí, každá inteligentná civilizácia sa nám oblúkom vyhne. Alebo budú podobní ksichti ako my, ktorí neakceptujú ani netolerujú inakosť, a vykynožia nás tak, ako to my robíme s inými živočíšnymi druhmi.

Pozrime sa na prostredie, ktoré si okolo seba vytvárame. Presne takí hráči k nám prigravitujú. 😕

A všetko to začína vzťahom, ktorý máme sami k sebe.

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

1 názor na “Prostredie, ktoré si okolo seba vytvárame”

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: