Rozdiel medzi cieľom a konečným pocitom z cieľa

()

Otázka: „Neviem si vytvoriť svoj „maják“, predstavu o tom, kam sa chcem dostať… Nemám určitý cieľ. Je to problém?“

Odpoveď: 🙂 Vôbec.

Skôr je to tá vhodnejšia situácia. Príliš často sa ženieme za konkrétnymi cieľmi a vecami, ale málo skúmame, prečo sa za nimi ženieme. Často sa stáva, že naše ciele sú ciele „tých druhých“ – našej rodiny, okolia, kamarátov, spoločenské predstavy o úspechu… A preto sa často stáva aj to, že svoj cieľ dosiahneme a pocit naplnenia sa nedostaví. Pretože sme sa v prvom rade hnali za cieľom, nie za pocitom, ktorý nám ten cieľ má dať.

Ak nemáme konkrétny cieľ („ja už nič nechcem“), je jedno, aký dôvod má ten stav – ešte vždy si môžeme zadefinovať, ako sa chceme cítiť na konci našej cesty. Jednoducho sa prenesieme do seba vo vysokom veku, kedy už sme šťastní a spokojní a dosiahli sme všetko, čo sme dosiahnuť chceli, a spýtame sa tohto staršieho ja, ako sa cíti a vďaka čomu sa do tohto stavu dostalo. (Jedna-dve takéto vizualizačné cvičenia sú aj súčasťou kurzu Ako si zhmotniť sen.) A to potom uplatníme na sebe.

Pokiaľ máte ako svoj maják nastavené konkrétne ciele, nezabudnite si zadefinovať, ako sa chcete po ich dosiahnutí cítiť a kým sa chcete stať. To vám umožní pustiť sa aj chodníčkami, o ktorých ste netušili, že sa vám naskytnú.

Jednoducho sa pri každej novej možnosti pýtajte: Dovedie ma to k tomuto pocitu? Nakoľko sa tak budem cítiť? Budem sa tak cítiť už aj po ceste?

Pretože cesta je vibračne rovnako dôležitá ako cieľ: vrana k vrane sadá, vibrácia vysoko podobnú si hľadá. 🙂

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: