Ako si zhmotniť sen?

Záznamy z medzikurzových stretnutí:

O čom je tento projekt?

Kapitoly a lekcie:

 1. Ako obvykle zhmotňujeme a prečo sa ľuďom nedarí zhmotniť
  Používame nevhodné nástroje
  Stratili sme vnútorný kompas
  Naučili nás netrúfať si snívať
  Používame sny nesprávnym spôsobom
  Stačí päť pilierov
  Než sa pohneme ďalej: niekoľko základných pravidiel
 2. Čo potrebujeme pre život našich snov? Veľká vízia, superotázky a 5 pilierov zhmotňovania
  Dobre, Suníčko, ale ako zistím svoju veľkú víziu?
  …..Naša honba za šťastím
  …..Z čoho pozostáva vaše šťastie?
  …..Sila „váu!“
  …..Druhá polovica vašich cieľov
  Superotázky (a mocné otázky)
 3. Snívajte vo veľkom! Naša veľká vízia
  Je vaša vízia dostatočne veľká? Otvárame si myseľ pomocou superotázok
  Na každý sen sú napojení ľudia: vaša sieť užitočných známostí
 4. Naše vnútorné ja: o presvedčeniach a motivácii
  Presvedčenia a samonastolené obmedzenia
  Ako sa pri tom cítite? Sila fokusu
  Potrebujete si udeliť dovolenie
 5. Naše energetické vyladenie
  Vylaďujeme sa na vibráciu radosti: inšpirácia
  Vylaďujeme sa vibráciu umožnenia: otvorenosť
  Vylaďujeme sa na vibráciu nespútanosti: predstavivosť
  Vylaďujeme sa na vibráciu hlbokej spokojnosti: intuícia
  Vylaďujeme sa na vibráciu vlády nad okolnosťami: vôľa
  Vylaďujeme sa na Rádio Úspech: pamäť
  Vylaďujeme sa na odvahu prekračovať obmedzenia: myseľ
  Vylaďujeme sa na odolnosť: vnímanie
  Vylaďujeme sa na optimálny, bezbolestný postup: štruktúra
  O pripútanosti, odstupe a nepripútanosti
  Ako sa vyhnúť temnému obdobiu dezorientácie
  Ako sa trvale udržať v energetickom vyladení
 6. Naše drobné, ale zladené kroky
  Ako nespadnúť do pasce úmyslu
  Ako robiť malé kroky? Modelovanie úspechu
  Urobte to, ako keby od toho závisel váš život
  Prekonajte strach zo zlyhania
  Dobré alebo správne? Koherencia
 7. Naše priebežné oslavy
 8. Rýchla pomoc pre rôzne situácie
  Keď sa veci začnú kaziť: pri prechode Peklom
  Keď sa nevieme rozkývať: zákon kaluže zahnívajúcej vody
  Ako prekonať naučenú bezmocnosť
  Čo s odporom a prokrastináciou
  Keď sa potrebujete rozhodnúť a neviete, ako
  Keď sa cítime bezmocní, zaskočení a preťažení situáciou
  Zoznam cvičení a meditácií v projekte a záznamy z boot-campov a starších kurzov
 9. A slovo na záver

Úvodný privítací článok a video Ako si zhmotniť sen?,
1. integračný deň a video Čo je vaše životné poslanie?,
2. integračný deň a video Čo by som skutočne chcel?,
3. integračný deň a videá 3 chyby bežných vízií, Dve osoby v nás a Bloky v zhmotňovaní, 4. integračný deň  a videá Škála ľudského vedomia a 5 krokov zvýšenia vibrácie, 5. integračný deň a video Zóna komfortu a ako ju rozšíriť,

Sprievodné motivačné články k projektu

Väčšina ľudí, čo si kúpili nejakú knihu alebo tréning osobného rozvoja, zostane presne pri tom – majú kúpenú knihu alebo tréning (a v lepšom prípade to ešte aj prečítajú či absolvujú), ale na ich živote sa nič nezmení. Prečo? Dôvod je ten istý, prečo tí, čo si kúpia členstvo vo fitnesku, neschudnú. Mnohí dokonca do fitneska ani neprídu… Najčastejšie za tým stojí ľudská psychika. Keď si raz povieme „idem do fitnesska a schudnem“, spojí sa nám „ísť do fitnesska“ s predstavou „schudol som, teda cieľ naplnený“. A tým to skončí.

Lenže medzi zakúpením členstva vo fitnessku a schudnutím je ešte kopec menej zábavnej a oveľa namáhavejšej činnosti – cvičenie. Prípadne úprava stravovacieho režimu. Rovnako ako medzi zakúpením knihy alebo tréningu a zmenou života je ešte kopec menej zábavnej a oveľa namáhavejšej činnosti – všetko to, o čom sme sa dočítali a dopočuli, skutočne aj zaviesť do vlastného života.

Zmena života tak, aby sme začali fungovať po novom.

Mnoho ľudí nedotiahne veci do konca, pretože nevydržia tak dlho, až ich námaha nakoniec začne prinášať plody… A tak aj vy sa môžete dozvedieť zaujímavé veci, ale kým ich nezačnete uplatňovať, výsledky sa nedostavia.

Na konci dňa to celé bude len o vás a vašom prístupe, vašej výdrži a ochote vyskúšať nový prístup.

Tento projekt vám má pomôcť zhmotniť si do života veci, ktoré v ňom chcete mať. A chcem sa súčasne vyhnúť tomu, aby ste si múdro počítali, uznanlivo pokyvkali hlavou – a robili ďalej po starom… Preto som vypustila väčšinu teórie a sústredila sa len na päť praktických oblastí („pilierov“) – ale tie som vybavila cvičeniami a meditáciami, aby ste boli nútení si na veci „siahnuť“ aj vtedy, keď sa vám nechce. 😉 Spolieham sa, že skôr či neskôr sa na cvičenia dáte – a zistíte, aké mocné nástroje predstavujú…

Kto ste už teraz celí naštartovaní a nemáte chuť teoretizovať alebo chápať, prečo sa veci dejú tak, ako sa dejú, ale chcete hneď a zaraz zhmotňovať, malý tip: preskočte prvé dve kapitoly, pretože v nich sa skrýva „teória“. Začnite od tretej kapitoly s predstavou toho, čo si idete zhmotniť.

Čo sa v projekte naučíte…

Naučíte sa minimalistický prístup k zhmotňovaniu, na ktorý ani nemusíte byť ezoterici, pretože funguje úplne každému.

Tento prístup je založený na preladení pozornosti (budem tomu hovoriť „preladenie fokusu“) na to, čo zodpovedá za úspech. V kapitolách 4 a 5 sa naučíte prelaďovanie fokusu využívať. Dozviete sa, prečo je také dôležité a ako vám dokáže pomôcť preladiť sa z neúspechu do bodu inšpirovanej aktivity, z demotivácie do motivácie, pretože v priebehu zhmotňovania budú nevyhnutne vznikať napätia a príkoria – to už je prirodzený tok života.

Preladenie fokusu kombinuje prístup „jeden malý krok v čase“ (kapitoly 3 a 6) s univerzálnymi zákonmi Univerza (kapitola 5) a overenými stratégiami úspechu.

Takisto vám ukážem, ako dosiahnuť svoje ciele bez pocitu, že sa musíte uskromňovať v iných oblastiach vášho života. Ako často vám radili stanoviť si cieľ a potom za ním ísť a všetko ostatné odstrčiť nabok? Tým ale zvyšné oblasti vášho života trpia alebo sú zúfalo nevyvážené! Ukážem vám pravý opak: ako dosiahnuť svoje ciele a súčasne udržať ostatné oblasti života v dobrom stave, takže cesta za cieľom ich nepoškodí, ale naopak zvýši ich kvalitu.

Dotkneme sa aj vecí, ktoré v sebe – často nevedome – nosíme a ktoré sabotujú naše snahy o úspech (kapitola 4). A toto urobíme celkom bez toho, aby sme boli nútení hĺbkovo analyzovať naše neschopnosti! 😉

Naučíte sa vyhýbať pascám, do ktorých pri zhmotňovaní často spadáme: do naučenej bezmocnosti, odsúvania vecí na neskôr, riešenia nesprávnych problémov a podobne. Vždy si o nich povieme vtedy, kedy obvykle vystupujú na scénu, a poradím vám, ako z nich von, ak ste sa do nich už lapili.

A hlavne budeme postupovať tak, aby ste nespadli do tej najväčšej pasce zo všetkých – do predstavy, že spokojní budete až vtedy, keď sa vám vaša vec zhmotní… Nie! Naučíte sa starať o vlastnú spokojnosť a pocit naplnenia od prvého kroku, ktorý na ceste za cieľom urobíte, aby vám nakoniec ani neprekážalo, ak sa cieľ naplní trochu inak alebo vôbec nie – pretože samotná cesta bola uspokojujúcejšia než dosiahnutie cieľa. Vytrhne vás to z pocitu, že musíte bojovať a zápasiť. Nebudete chorí z toho, ako sa veci nedaria. Prestanú rozpory vo vašej mysli z toho, že si často ani neuvedomujete, že zápasíte. Že chcete naplnenie teraz, a nie „jedného dňa“.

Ukážky z projektových videí

Je tento projekt pre vás?

Cvičenie: Ako zistím, či  je projekt pre mňa?

Vezmite si papier a rozdeľte ho na dva stĺpce. Do ľavého napíšte, aký život dnes máte. Do pravého napíšte, aký život by ste si priali mať.

Dnes mám…

……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………

Prial by som si mať…

……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………

Ak nájdete rozdiel medzi ľavým a pravým stĺpcom, tak vám tento projekt má čo dať. 🙂

Ste na správnom mieste, ak v sebe nosíte presvedčenie, že váš život môže byť plný príležitostí – len neviete, ako ich z neho vydolovať.

Ste na správnom mieste, ak máte pocit, že váš život by nemal byť „o ničom“, a chcete ho postaviť na svojom unikátnom talente (aj keď momentálne možno netušíte, aký talent to vlastne je).

Ste na správnom mieste, ak ste frustrovaní z večného nedostatku a máte pocit, že o každú maličkosť potrebujete neúmerne zápasiť.

Ste na správnom mieste, ak si chcete prestať rozprávať dookola tie isté obmedzujúce príbehy o svojom živote, o tom, čo môžete alebo nemôžete mať. Ak máte pocit, akoby váš život pozostával len z obmedzujúcich presvedčení, a celé roky sa vám nepodarilo to zmeniť a nemať nutnosť zápasiť o každú maličkosť. Viete, že veci sú možné, ale nemáte predstavu, ako by mohli byť možné pre vás.

Ste na správnom mieste, ak chcete, aby naplnený život bol viac než len sen. Ak chcete cítiť  radosť a naplnenie.

Čo v projekte získate

Dostanete jednoduchú stratégiu, ktorá sa ľahko realizuje, bez zbytočného čelenia svojim „vnútorným démonom“ a s využívaním zákonov Univerza v svoj vlastný prospech. Súčasťou sú návody, praktické orientačné cvičenia a vedené meditácie.

Texty si môžete čítať ako knižku a robiť si cvičenia individuálne, alebo sa môžete zúčastniť vedeného kurzu a využívať synergiu a múdrosť skupiny pre vlastný rast a akceleráciu.

Členovia projektovej skupiny (kurzu) dostávajú aj prístup do uzavretej projektovej skupiny na Facebooku, kde sa budú archivovať všetky videoprednášky a live-cally a dá sa tam diskutovať a pýtať.

Čo budete potrebovať?

>Ak sa vám téma knižky-projektu páči, vyplňte prihlášku (formulár pod textom). Cena projektu/knižky je 45 € s doživotným prístupom,  takže po čase sa môžete k interaktívnej knižke vrátiť a  obnoviť si vedomosti, znova si urobiť cvičenia alebo meditácie.

>Ak ste sa prihlásili do projektu, zožeňte si zošitok, do ktorého si budete zapisovať svoje postrehy, poznatky a odpovede na „domáce úlohy“ 😉 . Bude pre vás zaujímavé vidieť, ako sa vaše vnímanie mení… Navyše „písomná úloha“ má tú výhodu, že do nej zapájate takmer všetky zmysly: ako píšete, zapájate taktilný a zrakový kanál, keď si to nahlas po sebe prečítate (napr. v podobe afirmácií), pridávate k tomu sluchový kanál, keď si veci spätne pozeráte, zapájate do toho ešte aj emóciu a pamäť – a to všetko vás vylaďuje na novú vibráciu.

Viete sa rozhodnúť?

Aby ste sa vedeli lepšie rozhodovať, či je projekt pre vás, začiatok prvej kapitoly je verejne prístupný.

interaktívna knižka-projekt
AKO SI ZHMOTNIŤ SEN
© Sun Belangelo, 2020
ISBN 978-80-570-2220-6
cena knižky je 45 €

Objednávka prístupu ku knižke „Ako si zhmotniť sen?“

1 názor na “Ako si zhmotniť sen?”

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: