sanca pre lasku

Ako vytvárame blokády pre lásku

()

„Fyzický priestor okolo nás má obrovský vplyv na našu schopnosť pritiahnuť si do života lásku“, tvrdí Arielle Fordová.

Príkladom je jej príbeh. Desaťročia túžila pritiahnuť si a nájsť svojho ideálneho partnera. Skúšala všetko, čo len vedela, aby sa vystavila „na polici“ a aby úprimne dôverovala vo vlastnú láskyhodnosť a otvorenosť pre lásku ostatných.

„Mala som otvorenú myseľ aj srdce a dokonca som za tie roky mala aj niekoľko kvalitných vzťahov – ale ani raz s niekým, kto by mi evokoval dušu spriaznenú, môjho ideálneho partnera.

To ma poriadne frustrovalo, pretože vo všetkých ostatných oblastiach života som bola schopná zhmotniť si výsledok, ktorý som si priala: mala som úspešnú kariéru ako literárna agentka a autorka kníh. Mala som blízkych priateľov. Cestovala som. Bola som zdravá ako repa.

Takto to pokračovalo mnoho rokov – priveľa rokov – a začala som špekulovať, čo teda robím neprávne.

Začala som sa cítiť nemilovaná, nešťastná a mala som pocit, že moja duša spriaznená snáď ani neexistuje – a pri tom všetkom som zúfalo túžila po láske.

Neuvedomovala som si, že tieto porazenecké pocity vlastne vysielali HLASNÚ správu Univerzu, že som na svoju dušu spriaznenú ešte nepripravená, hoci po nej tak veľmi túžim!“

Keď sa nad niečím stresujeme, máme podvedomú reakciu, že sa stiahneme. Ak ste už boli u neurológa a poklepal vám kladivkom na koleno, koleno zareagovalo stiahnutím sa a myklo sa. (Pokiaľ nie ste ja. 😕 Moje kolená sa mykajú vtedy, keď im to prikážem, nie vtedy, keď po nich niekto len tak klepne.)

Sťah je úplne prirodzená reakcia na stres. Keď vám hrozí, že vás nadriadený sfúkne, všimnite si, ako sa vaše svaly stiahnu a vytvoria vám „brnenie“, aby vás kritika veľmi nebolela. Je to náš obranný mechanizmus, ktorý miesto toho, aby umožnil voľný tok energie, tak sa stiahne okolo toho, čo v živote práve máme, a chráni si to.

Teda: nedovolí tomu odísť. Nedovolí nastoliť nič nové.

Ak stresujeme okolo peňazí, stiahneme sa vo veciach peňazí a fixujeme to, čo už máme (teda nedostatok). Odrežeme sa od prísunu novej energie „peňazí“ len preto, že naše stiahnutie nedovolí starej, nefunkčnej energii odtiecť a uvoľniť miesto pre niečo lepšie.

Ak stresujeme okolo vzťahov, stiahneme sa okolo vzťahu a fixujeme to, čo už máme  – nedostatok; začneme mikromanažovať, svoje nároky vyšraubujeme ešte viac, všetko extrémne kontrolujeme, neumožňujeme sebe ani okoliu spontánne reakcie a aktívne vyhľadávame dôkazy o tom, ako o nás nikto nestojí. Odrezávame sa od voľného toku energie lásky.

A tak ďalej. Je jedno, o akú tému ide, reakcia je vždy rovnaká a úplne automatická.

Arielle Fordová pokračuje:

„Až keď som začala skúmať feng šuej  a iné princípy zmeny energetického toku, tak som si odrazu uvedomila, že som to po celý čas robila celé zle…

Chcela som lásku a sústavne som sa ju konaním snažila dosiahnuť, ale energeticky som bola vyladená na úplne nesprávnu frekvenciu. Nevedomky som láske vytvárala bariéry – napravo, naľavo, kde som len dosiahla. Celý môj domov bol zaplnený „blokádami pre lásku“ – a to napriek tomu, že som sa o ňu z celej duše snažila.

Výsledok? Nebola som na ňu pripravená. Nevytvárala som v svojom živote priestor, do ktorého by som svojho ideálneho partnera dotiahla.“

A Arielle Fordová by nebola schopná obchodníčka, keby okolo tohto zistenia nebola vybudovala celý konštrukt techník a postupov, ktoré hocikomu pomôžu urobiť čo len drobné, ale mocné kroky na to, aby sa výrazne zmenil ich milostný život.

„Súčasť toho, čo som zistila, je že fyzický priestor okolo nás obrovsky ovplyvňuje našu schopnosť pritiahnuť si do života lásku.

Náš domov, spálňa, kuchyňa a kúpeľňa nielen fyzicky odrážajú naše najhlbšie vnútorné „ja“, ale aj priamo ovplyvňujú, aké skúsenosti v živote budeme robiť – vrátane toho, ako veľa alebo ako málo lásky zažijeme.“

Dlhej reči krátky zmysel: Arielle sa pustila študovať feng šuej, teda spôsob vyvažovania energie v našom fyzickom priestore, ako nástroj cieleného pretvárania nášho života. A čoskoro sa dožila výsledku – energia v jej okolí sa výrazne zmenila. Často drobné úpravy v jej domove vyvolali zmeny v jej vnútri. Získala viac energie, bola živšia, začala si viac veriť.

A začala cielene pripravovať svoj domov pre partnera, po ktorom túžila. (Pamätáte si prvý článok? Dúfam, že ste si urobili „domácu úlohu“ a už presne viete, koho chcete a čo pre to viete obetovať. 😛 )

Arielle sa napokon podarilo pritiahnuť si do života Briana a už sú dnes nejakých 22 rokov spolu.

„Veľa z toho, že sa nám podarilo nájsť jeden druhého, pripisujem svojej schopnosti vyčistiť starú energiu okolo mňa a vytvoriť preňho priestor v mojom živote tým, že som fyzicky pripravila seba i svoj priestor.“

V ďalších článkoch sa pôjde už priamo na vec.

A teraz „domáca úloha“ 😉 :

Preskúmajte, kde sa sťahujete a vytvárate obranu voči zmene – voči zmene toho, čo by ste si priali zmeniť… Kde lipnete na starých, bezpečných rutinách? Kde ste si naplánovali svoj život tak, aby ste si vystačili sami a nepotrebovali v ňom nikoho iného?

Lebo to sú veci, ktoré potrebujeme zmeniť.

Mantra na tento týždeň:

Najbližší týždeň zakaždým, keď pocítite, ako sa vám vnútro sťahuje, využite radu od Kristen Howeovej. Trikrát sa zhlboka nadýchnite a povedzte si:

„Som otvorený pre voľný tok (peňazí, lásky, zdravia a pod.) – som v bezpečí, podporovaný a milovaný.“

Vedzte, že už len tým, že si to hovoríte, vravíte svojmu telu a podvedomiu, že existuje už jeden človek na svete, ktorému na vás záleží – vy sami. 🙂

No a keď si to poviete, tak okamžite pokračujte a spýtajte sa:

„Ako môžem svoju otvorenosť prejaviť hneď teraz?“

Napíšte, čo to s vami urobí. 🙂

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

1 názor na “Ako vytvárame blokády pre lásku”

  1. A aby to nebolo len o feng šuej, idem do hrnca prihodiť ešte jednu techniku, ktorej sa hovorí „aformácie“ (miesto afirmácie) alebo aj „mocné otázky“: pýtať sa rozumu, že prečo. Napríklad: „Prečo sa mi darí upútať na seba zaujímavých ľudí/potenciálnych partnerov?“ Alebo „Prečo si ma čoraz viac baby/chlapi všímajú?“ Alebo „Prečo nemám problém oslovovať ľudí, ktorí sa mi páčia?“

    Vysvetlenie, prečo to funguje, nájdete tu: https://eprakone.org/2016/04/27/aformacie-vasa-prirucka-pre-uspech-a-stastie/ alebo tu: https://www.belangelo.sk/ako-si-zhmotnit-sen/superotazky-a-mocne-otazky/

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: