Poznatok

Prestane to byť dôležité

()

Otázka na Bashara: „Ľudia by chceli poznať, aká je ich vibrácia, ale v tomto okamihu jediný spôsob, ako sa to dozvedieť, je spýtať sa teba. Ako to však dokážeme zistiť sami, pomocou nejakého nástroja alebo intuície?“

Bashar: „Viete sa spýtať sami seba. Keď sa dostanete do stavu, kedy už výrazne ste sami so sebou na čistom, budete to vedieť. Ale tu je ukrytý aj paradox – keď sa dostanete do bodu, kedy máte sami o sebe výrazne jasno, prestane vás to zaujímať! A pretože vás to prestane zaujímať, nebudete vedieť a nebude to dôležité.“

A tak, pokiaľ niekto zisťuje a oháňa sa tým, nakoľko je osvietený, vzostúpený, koľko percent ega má alebo kde je v porovnaní s inými, viete presne, že mu do daného stavu ešte hodne chýba… Školský systém nás naučil porovnávať sa a merať svoje čokoľvek. Preto keď za vami príde niekto a vyhlási, že ešte máte hodne ega, výchovou podmienená reakcia je začať sa hanbiť, ospravedlňovať, popierať alebo sa cítiť zle vo vlastnej koži. To sú tie vrátka, ktorými sa do vášho energetického systému dostáva negativita.

Keď sa v takej situácii ocitnete, prestaňte skúmať seba a miesto toho si položte otázku: Prečo cíti ten dotyčný potrebu povedať mi to? Čo tým získava? Prečo je to preňho dôležité? Z akej vibrácie na mňa pozerá?

A jedno vám poviem – tá vibrácia nutne bude hodne nízka.

Neriešte seba, ale neriešte ani toho druhého. Život vás porieši oboch. Vy sa venujte tomu, aby ste zistili, na čo všetko ešte máte, ak si na to trúfnete – a svet sa prepočíta do podoby, kedy sa negativisti vytratia na okraj vášho zorného poľa. Taoizmus na to má postreh: Keď niekto s nikým nesúťaží a nebojuje, väčšina ľudí si netrúfne na neho zaútočiť – pretože nevedia odhadnúť, čoho je schopný a či by teda nedostali na kožuch. 😉 (Moja, „osvietenecká“ verzia Tao Te Ťingu.)

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: