Poznatok

Ako narábať s negatívnymi emóciami 3 z 3

()

V prvých dvoch častiach sme si povedali, ako vyjadriť negatívnu emóciu zdravým spôsobom a ako  odlíšiť, čo je naša vlastná  emócia a ktorú sme na seba prebrali od niekoho iného  a čo s tým. Dnes ideme toto  uvoľňovanie ešte rozpracovať hlbšie:

3. Navyknite si meditovať – stačí pár minút vedomého dýchania denne

Meditovanie dokáže znížiť stres, udržať obavy pod kontrolou a posilniť emocionálnu odolnosť. Je to jeden zo spôsobov, ako utíšiť svoje myšlienky a obnoviť  si energiu.

A najlepšie je,  že ak s ňou chcete začať, nepotrebujete nijaké kurzy, nástroje  a pomôcky. Môžete meditovať hocikde a hocikedy.

Jeden z najjednoduchších spôsobov meditácie je vedomé hlboké dýchanie. Potrebujete naň doslova pár minút denne. Vyhraďte si nejaký čas (čo sa nedostane do kalendára, to sa obvykle neurobí  😉 ). Nájdite si miestočko, kde ste nerušení a cítite sa v pohode. A potom začnite meditatívne dýchanie:

Môžete svoje oči zatvoriť alebo mať otvorené – tak,ako vám to je prirodzenejšie. Nadýchnite sa zhlboka nosom a rátajte do štyroch. Zadržte dych a rátajte do dvoch, potom postupne vydýchnite ústami a rátajte pritom do štyroch. Toto zopakujte niekoľkokrát.  Potom prejdite do normálneho spôsobu dýchania. Ak máte nos priechodný, dýchajte nosom; vaše ústa môžu byť zľahka pootvorené alebo zatvorené. Nechajte svoje telo a myseľ v tom stave, v akom sú. Vy sa na to len nezúčastnene pozerajte a registrujte, čo sa v tele a mysli deje. Čokoľvek postrehnete, vezmite to na vedomie a nechajte to prejsť ako keď oblaky plynú  po oblohe. Neupínajte sa na nič a ak vás niečo predsa len upúta, len čo to spozorujete, vráťte sa do pozície toho, kto to všetko len pozoruje.

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

1 názor na “Ako narábať s negatívnymi emóciami 3 z 3”

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: