Q&A: dnes Objektívna pravda/realita

()

V posledných týždňoch záujem o sobotu s intuíciou klesol, tak som sa rozhodla nahradiť to niečím novým. Bežiace články, kurzy a projekty sprostredkovávajú informácie a budujú vaše vnímanie, ale nedávajú vám dostatočnú príležitosť predviesť, čo ste sa naučili, čo ste pochopili a ako s tým narábate. Preto som sa rozhodla urobiť čosi ako „otázky a odpovede z ezoteriky a sebarozvoja“. Každý týždeň donesiem nejakú otázku a nechám na vás, aby ste vymysleli odpovede a vysvetlenia 😉 . A môžeme o nich podiskutovať. Každý budeme mať pravdepodobne trochu  posunutý pohľad, ale čím viac individuálnych pohľadov, o to celistvejší bude záverečný obraz.

Tak čo – idete do toho? 🙂

Pre štart som si zvolila filozofickú otázku, ktorá mnohých možno trápi:

Je realita reálna – alebo je to len obraz, ktorý si vytvárame v hlave? Ako zistíme,  čo je reálne, keď všetko prechádza cez naše skresľujúce filtre predsudkov, skúseností a záujmov? Čím si môžeme byť potom istí?

A teraz priestor pre vás… ako je to teda s tým naším vnímaním?

Ako sa vám páči článok?

Pre vyhodnotenie zakliknite počet hviezdičiek.

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Hodnoťte ako prví!

3 názory na “Q&A: dnes Objektívna pravda/realita”

 1. Realita je reálna z môjho pohľadu, mojich reakcií, skúsenosti ak by bol niekto iný stelesnený do môjho tela, tak jeho príbeh by bol iný .
  Ale čím si byť istí ?
  Svojimi pocitmi ? Reakciami tela?
  Veľmi rada by som si prečítala aj iné názory a pohľady, ďakujem .🌼

 2. Pre mna je realita to, co existuje bez ohladu na pozorovatela (energia); a aj to, co vnimam (co uz je moja interpretacia, teda vlastna ‘realita’).
  Napriklad taka bolest je pre mna sakra realna, aj ked mozno v skutocnosti nejestvuje – ked spim, neboli ma.

  Niekde sme tu diskutovali priklad ‘vidim zltu stolicku’. Nieco tam je (energia), ale nemusi to byt nevyhnutne zlte, ani stolicka. ‘Zlta stolicka’ je moja interpretacia reality. Zaroven viem, ze zrovna tato moja vnimana realita sa zda byt zdielana, lebo skusenost je, ze vacsina ludi by tento predmet nazvali zltou stolickou. (Takze som si pomerne ista, ze ked sa zajtra zobudim, bude to v realite, s ktorou som oboznamena, lebo je natolko zdielana.)
  Sranda je, ze co ja vidim ako zlte, niektori vidia ako bezove alebo zelene. Moja skusenost je, ze rozni ludia vidia farby rozne, a okrem toho, kde je este zlta a kde uz zelena, ze hej.

  Je to realne (pre mna), aj ked je to skreslene filtrami mojho vnimania.
  Cim menej filtrov, tym lepsie vnimam toho podstatu.
  A aj ja sa tesim na ine pohlady.

Pridaj komentár

Sú veci medzi nebom a zemou... a volajú sa "nekopírovať". :-)
%d blogerom sa páči toto: